Son Dakika
Salı, 13 Nisan 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3 4 5 6 7
Yacouba Sawadogo, Afrika'nın sıradışı kişiliklerinden biri. Bilimadamlarının ve çevre kuruluşularının bile çaresiz kaldı
E-koli bakterisinin yol açtığı salgın Avrupa'da en az 18 kişinin ölümüne yol açtı.
Sarıkeçililer Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Pervin Çoban Savran, ceza yememek için 2006-2007 yılında 3 binin
Basın Açıklamaları > Tarım Haberleri
“Tohum, su, toprak, aşı, ilaç dünyanın en etkin, en ölümcül, en siyasi ve en tehlikeli sessiz silahlarıdır” bu sözler, gıda ve tarım teması üzerinde Türkiye’nin en çok konuşulan isimlerden biri Gıda Hareketi Lideri Kemal Özer’e ait.
 
Yacouba Sawadogo, Afrika'nın sıradışı kişiliklerinden biri. Bilimadamlarının ve çevre kuruluşularının bile çaresiz kaldığı çevre sorunlarına geleneksel yöntemlerle çözüm üretmeyi başaran bir kahraman...

Türkiye gündeminin en önemli maddelerinden olan gıda güvenliği hakkında açıklama yapan insanlara Tarım Bakanlığı temsilcisi iftira ve hakaret etti. İşte Eker'in iftirası: “Meşhur olmak için konuşuyorlar!”
 
Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi olarak Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'na yönelttiğimiz sorulara cevap bekliyoruz. İşte çarpıcı sorular:

Türkiye yeni parlamento seçimlerine hazırlanıyor. 12 Haziran 2011’de yapılacak olan seçimler öncesi siyasi partiler ne yazık ki projelerinden çok, liderlerinin birbirleri hakkındaki ağır sözleri nedeniyle gündem oluyor. İşte Gıda Hareketi'nin bugün kamuoyu ile paylaştığı rapor:
 
E-koli bakterisinin yol açtığı salgın Avrupa'da en az 18 kişinin ölümüne yol açtı.

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, koruma altında olmayan yabancı meyve ve asma çeşitlerinin Türkiye'de bir defaya mahsus ücretsiz olarak tescil edilmesini onayladı.
 
Bay Sızıntı’nın Türkiye ile ilgili ilk parti yayınlarında eski ve yeni Tarım Bakanı da nasibini aldı.

Sarıkeçililer Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Pervin Çoban Savran, ceza yememek için 2006-2007 yılında 3 binin üzerinde keçiyi, kilosu 2 liradan kestirmek zorunda kaldıklarını söyledi.
 
Türkiye’nin ihraç ettiği yahut ithal ettiği tarım ürünleri hakkında sık sık haberler okuruz. Bu haberlerin hemen hiçbirinde Türk ürünleri övülmez. Gıda Hareketi uzmanlarının tarım ürünlerine verilen ceza ile ilgili değerlendirmeleri:
Sayfa: 1/1 - 10 kayıttan 1 - 10 arası
[1] 
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri