ABD'den resmi itiraf: Aşılar kalp krizine bağlı ölümleri %84 artırdı

ABD’nin Florida Eyaleti’nin Baş Cerrahı ve Eyalet Sağlık Kurumu Şefi Dr. Joseph A. Ladapo, mRNA kovid aşılarıyla ilgili yaptığı araştırmanın sonuçlarını açıkladı. Araştırmada 18-39 yaş aralığındaki erkeklerde kalp sorunları ve kalp krizine bağlı ölümlerin yüzde 84 arttığı belirtildi.

ABD'den resmi itiraf: Aşılar kalp krizine bağlı ölümleri %84 artırdı
Özellikle Pfizer-Biontech’in mRNA koronavirüs aşılarının, yeterince test yapılmadan piyasaya sürüldüğü bir kez daha ispat edildi.

Buna rağmen ABD, vatandaşlarına “hatırlatma dozu” olmalarını ve aşıya devam etmelerini tavsiye etmişti. Bu tavsiye sornasında dünya çapında da doktorlardan tepki yükseldi.

Bilim çevreleri kovid mRNA aşılarının özellikle genç erkeklerde kalp krizi riskini arttırdığını söylediler. 

YÜZDE 84 ARTTI

ABD Florida Eyaleti Sağlık Kurumu, mRNA kovid aşıları ve bağlı kalp rahatsızlıklarını araştırdı.

Kovid mRNA aşıları sebebiyle, 18-39 yaş arası erkeklerde kalp rahatsızlığı ve kalp krizine bağlı ölümlerde yüzde 84 artış yaşandığı ortaya çıktı. Bu ölümlerin önemli bir kısmının, aşıdan sonraki 28 gün içinde gerçekleştiği ve gözlemlendiği bildirildi. 

Ancak çalışmada, aşılar sonrası 25 haftalık süreç takip edildi, kalp sağlığı açısından her türlü inceleme yapıldı. 

Yapılan çalışmada, şu ifadeler kullanıldı: “Her yaş grubundan erkekte mRNA aşılarına bağlı kalp rahatsızlığı ve kalp krizi sonucu ölümlerde artış gözlemlendi. Aşının zararları, faydasının önüne geçti. Kovid aşılarına ve özellikle mRNA aşılarına gerek kalmamıştır."

Yorum Yap

Diğer Haberler