Su

Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi Türkiye Ambalajlı Su Raporu Tablosu:

HALKIMIZIN DİKKATİNE
Su firmaları sularına güvenmedikleri yahut müşterilerini ciddiyet almadıkları için olsa gerek sularının tahlililini yaptırmamaktaYaptırsa bile raporlarını tarafımıza göndermemektedir. Bu nedenle liste yayınına ara verilşmiştir. Listelerdeki üst sıralarda yer aldığı için işleri yolunda olan firmalar da maalisef müşterilerini ciddiye almamaktadır.


Tabloyu görüntülemek için lütfen tıklayınız. (Google E-Tablo)
 

Bu tablonun kaydı sahte uygulamalara mâni olmak için engellenmiştir. Tabloyu bize gönderin şeklindeki hiç bir talep karşılanmamaktadır. Bu nedenle lütfen ısrar etmeyiniz.


SU İLE İLGİLİ DİĞER RAPORLAR
 

1-) Gıda Güvenliği Hareketi Türkiye Ambalajlı Su Raporu-1 (PDF)

2-) EPA (ABD Çevre Koruma Ajansı) İçme Suyu Kirleticiler Tablosu (PDF)

3-) Ambalajlı Sularla İlgili Akademik Değerlendirme (PDF)


4-) Su firmalarına özel veri giriş kontrol tablosu

PDF dosyalarını tarayıcınızda görüntüleyemiyorsanız sağ tuş ile tıklayıp "Farklı kaydet" seçeneğiyle bilgisayarınıza indirip görüntüleyebilirsiniz. 
 
Bilgi ve müracaat için:
iletisim@gidahareketi.org
ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR:

1- Firmalar güncel ruhsata haiz analiz raporlarını iletisim@gidahareketi.org ile paylaşırlar ise veriler güncelenecektir.

2- Tabloda bize ulaşan güncel verilerin elimizde mevcut olan analiz raporlarının kaynak ve tarih bilgileri bulunmaktadır.

3- Raporumuzu okumadan yorum yapanlar lütfen zahmet etmeyin, önce raporu okuyunuz.

4- Bu rapordaki tüm analizlerin numunelerini Sağlık Bakanlığı almış ve analizler Bakanlığı il müdürlüklerinde laboratuarlarda yapılmıştır. Resmi analiz sonuçlarının tümü tarafımızda ve adı geçen her firmanın kendisinde de mevcuttur.

5- Telefonla arayan bazı su firmaları isimlerinin çıkarılmasını talep etmektedir. Bunun mümkün olmadığını bilmelidirler.

6- Hiçbir firmayı yüceltme veya yermek gibi asla bir gayemiz yok. İsmini göremediğiniz firmaları tablo içeriğinde aramaya tabi tutarsanız bulabilirsiniz. Toplam puan aralığımız "+ (artı) 100 ile - (eksi) Sonsuz" aralığındadır. Görüleceği üzere hiç bir firma tam puan alamamıştır.

7- Bazı tüketiciler 'hangi markayı içelim' türünden sorular yöneltmektedir. Biz tüm markalardan beriyiz. Hangisini tüketeceğinize kendiniz karar vermelisiniz. Tarafımızca hiçbir marka önerisi yapılamaz.

8- Tablomuzda Sağlık Bakanlığı'nın sitesinde yer alan ve ruhsat almış tüm firmalar mevcuttur. Eksik firma var ise bize iletebilirsiniz. Verilerine ulaşamadığımız firmalar da analiz bilgilerini bizimle paylaştıkları takdirde komuoyuna sunulacaktır.

9- Firmalar ve tüketiciler telefonla taleplerini iletmemelidirler. Lütfen ne tür talebiniz varsa e-posta ile yapınız. Telefonla gelen talepler karşılanmamaktadır.

SU KONUSUNDA HABERLER İÇİN TIKLAYIN