'Maymun çiçeği sadece eşcinsellere bulaşıyor'

Son günlerde 'maymun virüsü' salgını olduğu yönünde medyada propagandalar yapıldığını görüyoruz. BBC'nin haberine göre bu virüsü sadece 80 kişide görüldü ve bu kişilerin hepsi hem LGBT olarak tanımlanan sapkın kişiler.

'Maymun çiçeği sadece eşcinsellere bulaşıyor'
Bir kez daha görüyoruz ki Türk medyası sağduyusunu tümüyle kaybetmiş durumda. Olmayan salgını varmış gibi gösteriyorlar.

Gördükleri, duydukları her şeyi gerçekmiş gibi yayıyorlar. Asıl felaket virüsler değil
Hucurat Suresi ve İslam'ın haber verme usûllerinden habersiz bir medya düzenidir.

Gelin adım adım gidelim

1) Şu an dünyadaki maymun virüsü vakasının topu topu 80 adettir.

2) Maymun virüsüne yakalananların tamamı eşcinsel erkeklerdir.

3) Tropikal hastalıklar uzmanı Prof. Dr. Jimmy Whitworth "Su an toplum genelinin endişe edeceği bir şeyi olduğunu düşünmüyorum."

4) BBC'ye konuşan tıp uzmanları: "Korkulacak bir durumla karşı karşıya değiliz. Maymun çiçeği bilinen bir virüs ve elimizde bununla ilgili aşı ve tedavi var.

5) Aynı zamanda Covidden daha yavaş yayılıyor. Derideki lezyonlar vakaların tespitini kolaylaştırıyor." Diyor.

6) BBC diyor ki: "Endişe etmemizi gerektiren bir durum yok. Açık konuşalım, bu yeni bir Covid değil ve ufukta karantina önlemleri de görünmedi."

7) Bu hastalık sadece gayri meşru ilişkilerle bulaştığına göre her nevi gayri meşru ilişkiden uzak durduğunuzda zâten korunursunuz.
Türkiye'deki felaket tellalı medyaya ilanen duyurulur.


 

Virüs nasıl bulaşıyor?

Maymun çiçeği virüsü insandan insana vücut sıvılarından geçebiliyor, buna solunum yoluyla ağızdan çıkan sıvılar da dahil. Ama bu virüs koronavirüs gibi havada asılı kalabilen bir virüs değil o. Çok yakın bir temasta olmak lazım. Yani enfekte olmuş ve semptom gösteren kişiyle fiziksel bir ilişkide olmanız lazım.

Virüsün bir kuluçka evresi var. Bu kuluçka evresi 21 güne kadar çıkabiliyor. Ama virüs kuluçka devresinde bulaşıcı olmuyor. Bu, bu virüsü koronavirüsten ayıran çok önemli bir özellik. Virüsün bulaşması için semptomların bir miktar başlamış olması lazım. Şu anda panik yapacak, endişe edecek bir durum yok.

Virüsün cinsel ilişki sırasında geçme olasılığı da var. Şu son vakaların biraz ona yönelik olduğu da düşünülüyor. Bir garip nokta da vakaların çok büyük bir çoğunluğu erkek olması. Bu da başka ilginç bir durum.

Virüsün şu ana kadar erkek erkeğe yapılan livata ilişkilerinde görüldüğü kaydediliyor. Batı günahını hep başkalarını atmasıyla da şöhretlidir. Bu virüsle ilgili sürekli Afrika suçlanıyor. Oysa pek çok virüsü Afrika'ya taşıyan bizatihi Batı'nın kendisi. Bunlardan ahlâk beklemek mümkün değil.

WHO Avrupa Direktörü Hans Kluge de "Yaz mevsimi yaklaşırken büyük buluşmalar, festivaller ve partiler nedeniyle yayılımın hızlanmasından endişe ediyorum" ifadelerini kullansada endişelenecek bir durum yok. Çünkü Maymun çiçeği virüsünün 12 ülkede 80 kişide tespit edildiğini ve bu kişilerinde sapkın erkekler olduğunu bizatihi ifade eden de kendileri.

DSÖ Başkanı ise şöyle diyor: "Dünya yeni bir pandemiye hazır değil." Hazır hale gelince haber vereceklerdir herhalde.

Diğer taraftan Dünya Sağlık Örgütü vakaların kontrol edilebilir düzeyde olduğunu açıkladı. Bu virüsün değişmeme eğiliminde olduğunu söyleyen WHO'nun uzmanlarından epidemiyolog Maria Van Kerkhove, "Amacımız virüsün insandan insana geçmesini önlemek. Ayrıca virüsün mutasyona uğradığına dair bir bilgi yok" dedi.

Yaklaşık 70 yıldır bilinen bu virüs bugüne kadar hiç mutasyona uğramamış. Normal içecek tedavisinde kullanılan ilaçlar en az %85 nisbetinde bu virüsü ve etkilerini ortadan kaldırıyormuş. Kısaca korkacak hiç bir şey yok.

Yorum Yap

Diğer Haberler