Son Dakika
Salı, 13 Nisan 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3
Süt içmek için çok nedeniniz var. Süt akıllı gazlı içecekler ise akılsızlar için üretilen bir içecek. Süt için ama UTH v
Basın Açıklamaları > Süt ve Ürünleri Haberleri
Süt içmek için çok nedeniniz var. Süt akıllı gazlı içecekler ise akılsızlar için üretilen bir içecek. Süt için ama UTH ve pastorize değil. Sütçünüzden alıp kaynatın ve afiyetle için...
 
Yoğurtla ilgili tepkiler dinmek bilmiyor. Türkiye'nin büyük süt üreticileri bile tebliğe isyan bayrağı açtı. Şütaş'tan yapılan açıklama da "Ülkemizde süt proteini üretilmemekte, ithal edilmektedir" deniliyor. Bu açıklama ithal edilen süt proteinlerinin "domuz" gibi islam inancına göre haram kabul edilen hayvanlardan da elde edilip edilmediğini tartışmaya açıyor.

2003'de yapılan bir haberde yoğurda jelatin katıldığı belirtiliyor. 2008'de yapılan bir haberde ise 'jelatin maddesi bulunan 5 bin kilo yoğurdun imha edildi' deniliyor. Mehter bile 2 ileri 1 geri giderken Türkiye Mehter kadar bile olamamış.
 
Tarım Bakanlığı'nın yoğurdun yapısını değiştiren tebliğine birkaç büyük üretici hariç herkes karşı. Ancak yoğurt da gözardı edilen en büyük tehlike DOMUZDAN MAMÜL JELATİNler.
Sayfa: 1/1 - 4 kayıttan 1 - 4 arası
[1] 
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri