Son Dakika
Cuma, 16 Nisan 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Mülakat Haberleri
on5yirmi5.com sitesinin haber koordinatörü Arzu Erdoğral, Gıda Hareketi Başkanı Kemal Özer'le konuştu. İşte o mülakat:
 
Domuz gribinde Türkiye’yi felaketin eşiğinden döndüren uyarıların sahibi Kemal Özer ile Şeytan Ye Diyor’u, gıda terörünü, global tröstleri konuştuk.

Gıda Güvenliği Hareketi Lideri Kemal Özer, Şeytan Ye Diyor! kitabında Kur'an-ı Kerim'de zikredilen 'temiz gıda'nın gerçek anlamını arıyor. Yıllardır gönül rahatlığıyla tükettiğimiz 'şüpheli' gıdaların ipliğini tek tek pazara çıkarırken sağlığı kaybetmemek için tertemiz öneriler getiriyor. Dayatılan hazcı ve tüketim endeksli yaşam tarzını reddediyor, bizleri geleneksel ve tabi olanla yeniden buluşturuyor. "Ne yiyeceğimizi şaşırdık" diyenlere 'doğru' yolu gösteriyor
 
Topkapı Sarayı hekimlerinin arşivlerini araştıran Prof. Dr. Ayten Altıntaş bugün doğru saydığımız birçok şeyin o zamanlar uygulandığını görmüş. Altıntaş, besinleri yaşlara göre taksim edip, kıyafetleri bile hekimlere soran bir tıptan söz ediyor

Yumurtanın sanıldığı gibi bir kolestrol bombası olmadığını yıllar sonra ispatladıklarını anlatan Prof. Dr. Bingür Sönmez “Artık öyle katı yasaklar yok. Sloganımız, ‘Her şeyden yeterince ye, hiçbir şeyden fazla yeme’, diyor:
 
Gazlı içecekler ve meyva suları ne kadar sağlıklı ? Prof. Dr. Ahmet AYDIN anlatıyor...

Tükettiğimiz gıdalar ne kadar sağlıklı, hiç düşündük mü? Çoğumuz sağlıklı olup olmadığını sorgulamadan marketlerde sepetleri dolduruyoruz. Oysa raflardan aldığımız her gıdanın kendi vücudumuza attığımız zehirli bir bomba olduğunun farkında mıyız? Bunun için ne yapmalıyız? Ne yemeliyiz, ne yememeliyiz? Sağlık ve Gıda Hareketi Genel Başkanı Kemal Özer bizlere bu konuda uyarıyor.
 
İnsanın bedensel beslenmesi kadar ruhsal beslenmesinin de önemli olduğunu belirten Prof. Dr. Osman Müftüoğlu, "Tıp artık bilim değil, tüccar faaliyetidir" dedi.

Keklikotu, zerdeçal, biberiye, zencefil hepsi kansere karşı etkili! Peki ama hangi bitki hangi kansere karşı? Doç. Dr. Canfeza Sezgin,iyilikgüzellik okurları için özel olarak sorularımızı cevapladı...
 
"Tuz kalitesine miktarına dikkat edilmek şartı ile düşmanımız değil tam tersine kadim dostumuz. Tuz hayatın vazgeçilmez unsuru, çünkü onsuz hayat mümkün değil..."

Eski Tarım ve Köy İşleri Bakanı Hüsnü Yusuf Gökalp, timeturk.com’dan Kemal Özer’e çarpıcı açıklamalar…
 
Bu bir beslenme kitabı değil, karşı olup olmamakla ilgili bir mesele de değil! Bu kitap geleceğimizi ipotek altına sokmaya çalışanlara bir başkaldırıdır. Tohumumuza el konulduğu zaman biz köleyiz. Bu yüzden 'çağdaş esaret'"
Sayfa: 3/7 - 75 kayıttan 25 - 36 arası
1 2 [3] 4 5 6 7 
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri