Son Dakika
Cuma, 16 Nisan 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3
Sofraların ve yemeklerin vazgeçilmezi tuz, Sağlık Bakanlığı’nın obezite ile mücadele programıyla yeniden gündeme geldi.
Hileli gıda maddelerini üreten firmalar Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından teşhir edilmeye başlayınca hem f
Sofralarımızın olmazsa olmazı ekmek, meğer kansere kanser oluyormuş. Ekmeğe gıda takviyesi olarak eklenen folik asit ve
Basın Açıklamaları > Katkı Maddeleri Haberleri
Sofraların ve yemeklerin vazgeçilmezi tuz, Sağlık Bakanlığı’nın obezite ile mücadele programıyla yeniden gündeme geldi. Lokantalarda masalardan kaldırılması, ürünlerin tuz miktarının azaltılması bir yana, şimdi tüketilen tuzların ne kadar sağlıklı olduğu tartışılıyor.
 
Hileli gıda maddelerini üreten firmalar Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından teşhir edilmeye başlayınca hem firmalar hem de tüketicileri korku sardı.

Sofralarımızın olmazsa olmazı ekmek, meğer kansere kanser oluyormuş. Ekmeğe gıda takviyesi olarak eklenen folik asit ve diğer katkı maddelerinin kanser hastalığının oluşumuna zemin hazırladığı ortaya çıktı. Şimdi vatandaş, kendi sağlığı için yetkililerden önlem bekliyor...
 
Dünyanın ilk helal gıda sertifikasını veren Amerika Helal Vakfı Başkanı Mohammad Mazhar Hussaini, gıdalardaki en büyük sorunun jelatin ve alkol olduğunu söyledi.

Endüstriyel yoğurt üreticilerinin, daha fazla kar için tüketicilerin sağlığını hiçe sayarak katkı maddeleri kullandıklarını söyleyen Kemal Özer, tüketiciyi koruyan bir gıda politikasının olmadığının altını çizdi.
 
Soya, GDO uzmanlarının riskli gördüğü dört üründen (Mısır, Soya Fasulyesi, Kanola ve Pamuk) biridir. Eti, sütü derken artık soya endüstriyel her üründe yer alıyor. Peki, nedir bu soya? Soya’yı tüketmeli mi, tüketmemeli mi?

Glüten, özellikle buğday gibi tahıllarda bulunan bir protein grubudur. Bitki aleminden elde edildiği için insan sağlığı için çok yararlıdır. Jelatin'in en önemli alternatifidir. Tat, koku ve lezzetinden daha iyi ve ekonomiktir. Ancak çölyak hastaları için tehlike arz eder.
Sayfa: 1/1 - 7 kayıttan 1 - 7 arası
[1] 
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri