Son Dakika
Cuma, 3 Nisan 2020 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3 4 5 6 7
Bilgisayar kullanımı sırasında kişilerin göz kırpma reflekslerinin azaldığı bilimsel çalışmalarla kanıtlanmıştır, bu da
Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık Bakanlığı, erken teşhis masalıyla tüm kadınların rahimlerini kontrol edecek. İnsanları has
Biyolog Prof. Dr. Barbaros Çetin’den otizm hastalığıyla ilgili ezber bozan iddia: Otizm tedavisi gören hastaların en az
İktibaslar > Hastalıklar Haberleri
Üç yıldan beri hayvancılık denilince kırmızı eti, sütü, ithal kurbanlıkları, angusu, et ve canlı hayvan ithalatını konuşuyoruz. Beyaz et daha geniş anlamıyla kanatlı sektöründeki gelişmeler ise yeterince gündeme gelmiyor.
 
İstanbul Veteriner Hekimler Odası Başkanı, kurbanlıklara verilen hormonun insanlarda kansere varan tehlikeli sonuçlarına dikkat çekti. Bu arada Bu yıl kurbanlık satışlarının 4,5 milyar lirayı bulması bekleniyor. Girdi ve nakliye maliyetlerindeki artış kurbanlık fiyatlarını geçen seneye oranla az da olsa artırırken, geçen seneki sayıda kurban kesilmesi halinde, kurban satışı 4,5 milyar lirayı bulacak.

Dünya Sağlık Örgütü’nün verilerine kanserin dünyaya yıllık maliyeti 1 trilyon dolar olurken Sağlık Bakanlığı'na göre ise Türkiye'ye maliyeti 2.3 milyar Euro. Türkiye'nin kanser bütçesi, Avrupa'daki 6. büyük bütçeye denk geliyor.
 
Bugüne kadar yalnızca sebzelerde tespit edilen ölümcül bakterinin nadir bir türü marketten donmuş hamburger alan 7 çocuğu hastanelik etti

Bir şeker hastası artık neredeyse her evde var. Henüz kalıcı kurtuluş için bir tedavisi bilinmese de bu hastalıktan korunmanın bir çok yolu var. Şeker, beyaz ekmek, kola gibi içeceklerden uzak durmanın yanısıra şeker hastası olmuş olanların dengesi için bu üç yiyecek mutleke düzenli tüketilmeli. İşte onlar...
 
"Kronik yorgunluk sendromu, en az 6 aydan beri devam eden ve dinlenmeyle kolay geçmeyen yorgunluk duygusudur" diyen Habertürk yazarı Dr Tuncay Filiz bu sendromu yazıyor.

Doymak bilmeyen inanç soyguncu keçilerden yeni bir sahte salgın daha... Sözde salgınla ilgili Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden Prof.Dr.Recep Akdur'dan çarpıcı analiz.
 
İngiltere üniversitelerinden UCL'den araştırmacılar, Alzheimer hastalığının sağlıklı insanlarda erkenden tespit edilmesini sağlayacak bir yöntem geliştirdiklerini açıkladı.

Eski Bakan Durmuş, umudu tükenen kanser hastalarını ABD’deki merkezin kabul ettiğini açıkladı. İÜ’den Prof.Dr. Erkan TOPUZ ise, bunun bir cinayet olacağını söyledi.
 
Sağlık Bakanlığı'nın desteğiyle Türk Karaciğer Araştırmaları Derneği (TKAD) tarafından 23 ilde yapılan araştırma, Türkiye'de 3 milyon kişinin Hepatit B'li olduğunu ortaya çıkardı.

20 yıl içinde şeker hastası olacaksınız. Peki neden? Bu hastalıktan korunmak için ne yapmalı? Beslenmemişz ve alışkanlıklarımız bizi şeker hastası mı yapıyor.
 
Ünlü kalp cerrahı Konyalı Prof. Mehmet Öz, kanser olmasını büyük bir süpriz olarak niteleliyor. Prof. Öz, kanser haberini "Benim için sarsıcı oldu. Herşeyi doğru yaptım" diyerek yorumluyor. Elbette kanser üzücü bir hastalık. Herkese nasihat veren Öz, önemli bir ayrıntıyı atlıyordu. Dr Öz, endüstriyel gıdaları tükettildiği müddetçe nasihat ve şovla kanserden korunulamacağını akledememişti.
Sayfa: 2/7 - 78 kayıttan 13 - 24 arası
1 [2] 3 4 5 6 7 
Sağlık Bakanlığının televizyon ekranlarında konuşacak kimselerle ilgili 'Ekran Sertifikası' girişimini nasıl buluyorsunuz?
 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri