Son Dakika
Pazartesi, 12 Nisan 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3
Şu anda dünyada 500 milyon kişi ruh sağlığı problemi yaşıyor. Şimdi siz bu satırları okurken belki de biri intihar ediyo
Türk Böbrek Vakfı (TBV) Mütevelli Heyet ve Yönetim Kurulu Başkanı Timur Erk, ''Dünyada, her 10 kişiden biri kronik böbre
'Ağızdan nefes alıyorum, ne zararı olabilir ki!' demeyin. Burun solunumunun aktif, ağız solunumunun ise pasif solunum ol
Basın Açıklamaları > Sağlık Haberleri
Şu anda dünyada 500 milyon kişi ruh sağlığı problemi yaşıyor. Şimdi siz bu satırları okurken belki de biri intihar ediyor olabilir! Çünkü dünya ruh sağlığı ciddi bir tehlike altında. Öylesine edilmiş, abartılı bir cümle değil bu, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Ruh Sağlığı Bölüm'ünden Profesör M. Taghi Yasamy'nin uyarısı.
 
Türk Böbrek Vakfı (TBV) Mütevelli Heyet ve Yönetim Kurulu Başkanı Timur Erk, ''Dünyada, her 10 kişiden biri kronik böbrek yetmezliği tehlikesi altındayken, Türkiye'de bu oran her 7 kişiden birine denk düşüyor'' dedi.

Geçtiğimiz aylarda Sidney Üniversitesi Kamu Sağlığı bölümünden Prof. Dr. Simon Chapman’ın araştırmalarında sigara filtrelerindeki domuz kanı kullanıldığını ispatlamıştı.
 
Kan bağışında bulunan insanların kalp ve damar hastalıklarına yakalanma olasılığının kan bağışı yapmayan akranlarına göre çok az olduğu belirlendi.

Kanser, dünyadaki ölümlerin yüzde 12,5`ini oluştururken dünyada her yıl 160 bin çocuk kansere yakalanıyor. İşte dünyadan kanser rakamları ve kanserin muhtemel nedenleri:
 
'Ağızdan nefes alıyorum, ne zararı olabilir ki!' demeyin. Burun solunumunun aktif, ağız solunumunun ise pasif solunum olduğuna belirterek, kanın, burun yoluyla nefes alındığında, ağıza oranla 3 kat daha hızlı temizleniyor.

Her ameliyatta olduğu gibi kornea nakli ameliyatında da kanama, mikrop kapma (enfeksiyon) gibi genel bazı riskler söz konusudur.
Sayfa: 1/1 - 7 kayıttan 1 - 7 arası
[1] 
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri