Elon Musk: Entübe edip insanları öldürdüler

Elon Musk "Hastaları Kovid-19 değil solunum cihazlarının öldürdürdü."

Elon Musk: Entübe edip insanları öldürdüler
​X platformu (Twitter)'in ve elektrikli otomobil üreticisi Tesla'nın sahibi Elon Musk, katıldığı bir programda yaptığı açıklamada hastaları Kovid'in değil solunum cihazlarının öldürdüğünü şöyledi. Musk'ın sözlerinin ardından ABD'de görev yapan bir doktor da Musk'u doğruladı.

"WUHAN'DAKİ DOKTORLARLA GÖRÜŞTÜM"

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla'nın CEO'su Elon Musk, koronavirüs sebebiyle uygulanan sokağa çıkma ve dükkan açma yasakları için 2020 yılında da "Bu faşizm. İnsanlara özgürlüklerini geri verin." demişti.

Yaptığı paylaşıma dikkat çeken Musk koronavirüsün başladığı Wuhan'dan doktorlarla görüştüğünü söylediği konuşmasında şunları aktardı: 

"Wuhan'daki doktorları aradım ve 'İlk dalgada yaptığınız en büyük hatalar nelerdi?' dedim.Onlar da 'Çok fazla insanı entübe solunum cihazına bağladık' dedi. Daha sonra Twitter'da bir paylaşım yaptım ve şöyle dedim: 'Hey, Wuhan'dan duyduğuma göre insanları uzun süre entübe solunum cihazına bağlamakla büyük bir hata yapmışlar. Ve aslında akciğerlere zarar veren şeyin Kovid-19 değil, bu olduğunu söylüyoruz. Tedavi bu. Tedavi hastalıktan daha kötü.' Ve insanlar bana bağırdılar ve sen doktor değilsin dediler. Ben şöyle düşünüyorum: Evet ama yaşam destek sistemleri olan uzay gemileri yapıyorum."

Dr. JOSEPH MERCOLA, MUSK'I DOĞRULADI


​Öte yandan ABD'li kadim Tıp savunucusu ve Amerikan Doktorlar ve Cerrahlar Birliği'nin üyesi olan Dr. Joseph Mercola, sosyal medya platformu 'X'te  Elon Musk'ın iddialarını doğrular nitelikte bir gönderi paylaştı. Solunum cihazına bağlanan COVID-19 hastalarının (18-65 yaş arası) %76,4'ü öldüğünü bildiren Mercola; "Salgının patlak vermesinden birkaç hafta sonra, COVID-19 hastalarını mekanik ventilasyona bağlamanın standart uygulamasının ölüm cezası olduğu ortaya çıktı. New York'ta solunum cihazına bağlanan COVID-19 hastalarının (18-65 yaş arası) %76,4'ü öldü. Havalandırılan 65 yaş üstü hastalarda ölüm oranı %97,2 idi.

İlk basamak müdahale olarak COVID hastalarını mekanik ventilasyona alma önerisi, rehberliğini Çin'deki doktorların deneyimlerine ve tavsiyelerine dayandırdığı iddia edilen Dünya Sağlık Örgütü'nden geldi. Ancak hayatta kalma oranını arttırdığı için Kovid hastalarının havalandırılması önerilmedi. Havalandırma makinesinin içindeki virüsü izole ederek sağlık çalışanlarını korumaktı" ifadelerini kullandı.

Yorum Yap

Diğer Haberler