Kalp krizi salgını

Kalp krizi rahatsızlıklarında patlama yaşanıyor. Sadece Kayseri'deki 2 hastaneye 16 ayda 13 bin 428 kişi kalp krizi vakası geldiği açıklandı. 

Kalp krizi salgını
Korona korkusu, korono aşıları, az su içme, kötü beslenme, kalitesiz gıda, çevre kirliliği derken insanları bir anda yığılıp ölüyor. Eskilerin sekte-i kalp dediği şimdilerde kalp krizi denilen vak'a ve ölüm sayısındaki artış tedirginliği artırıyor. Herkes korona telaşında iken Gerçek Hayat dergisi kalp krizi salgınına dikkat çekmiş ve konuyu kapağına taşımıştı. İki yıl önceki kapak şimdi yeniden gündemde.

Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre ise, Kayseri Şehir Hastanesi ile Devlet Hastanesi’ne 2021 yılında ve 2022 yılının ilk 4 ayında toplam 13 bin 428 kişi kalp krizi vakası getirilmiş. Üstelik bu sade iki kamu hastanesine gelen vak'a sayısı. Bu bütün şehire şâmil hale getirildiğinde rakam daha da korkunçlaşıyor.

Gerçeklere gör kalp doktorları ise kalp krizini sadece sigara kullanan ve fazla kiloya bağlayarak büyük bir hata ediyor.

Korona korkusu, korono aşıları, az su içme, kötü beslenme, kalitesiz gıda, çevre girliliği gibi pek çok neden ise kasten gözardı ediliyor.

İLGİLİ MAKALE ve HABERLER

Kalpsizlerin dünyasındakalp krizi salgını

Kanser ölümü koronanın 15, kalp ise 35 katı

Yorum Yap

Diğer Haberler