Son Dakika
Çarşamba, 26 Şubat 2020 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3 4 5 6 7
Vücut geliştirici ilaçların kullanılması karaciğeri bitirdiği mütehassıslar tarafından açıklandı.
Türkiye'nin 2002 yılında 699 milyon olan ilaç tüketimi, 2012'de kişi başına 24 kutuya 2013 yılında ise kişi başına 25 ku
Öyle bir sektör düşünün ki hem kârları bütün sektörlerden yüksek olsun, hem de yasaları çiğnediği için en yüklü cezaları
İktibaslar > İlaç Haberleri
Johnson & Johnson, 'Üzerinde uyarı olmayan ilaçlar memelerimi büyüttü' diyen erkeğe 8 milyar dolar tazminat ödeyecek.Amerikan ilaç firması Johnson & Johnson, aldığı anti-psikotik ilaçların memelerini büyüttüğü ve ilacın üzerinde bu konuda bir uyarının yer almadığını söyleyerek dava açan bir kişiye 8 milyar dolar tazminat ödemeye mahkum edildi.
 
ABD'nin Oklahoma eyaletinde bir mahkeme, bağımlılık yapan ağrı kesicilerle kamu zararına yol açtığı için ilaç şirketi Johnson & Johnson'a 572 milyon dolar ceza verdi. Öte yandan çok sayıda kişiyi opioid bağımlısı haline getirmekle suçlanan ABD'li ilaç üreticisi Purdue'nun, yaklaşık 2 bin davayı toplamda 10 ila 12 milyar dolarlık bir uzlaşma bedeli ödeyerek kapatmaya çalıştığı belirtildi.

ya da sağlıkta bazı kandırmacaların muhtasar anatomofizyolojisi. İşte Dr Ahmet Özdemir'in makalesi
 
Mısır'da kolayca ve ucuza bulunabilen Tramadol adlı ağrı kesici, her üç Mısırlı'dan birini etkileyen bir bağımlılığa dönüştü. Reçeteyle alınabilen Tramadol'a Mısır'da yaklaşık 30 milyon kişi bağımlı.

Vücut geliştirici ilaçların kullanılması karaciğeri bitirdiği mütehassıslar tarafından açıklandı.
 
Türkiye'nin 2002 yılında 699 milyon olan ilaç tüketimi, 2012'de kişi başına 24 kutuya 2013 yılında ise kişi başına 25 kutuya ulaştı. Toplam bir yılda 1 milyar 912 milyon, 200 bin kutu sözde "ilaç" olan kimyasallar tüketildi. Bunun için on milyarlaca dolar batılı aç kurtlara bağışlandı. Bu israfın sorumluları: Doktorlar, halk ve devlet...

Öyle bir sektör düşünün ki hem kârları bütün sektörlerden yüksek olsun, hem de yasaları çiğnediği için en yüklü cezaları o ödesin.
 
Fran­sa ve Ka­na­da­'da yapılan araş­tır­ma­lar içerisinde ben­zo­di­aze­pin etken maddesi olan uy­ku ilaç­la­rı­nın kul­la­nan­lar­da alz­he­imer ris­ki­nin ar­ttığını ortaya çıkardı.

İki lise öğrencisi hastanelerde nasıl kanser edildiğimizi ortaya çıkardı. İki lise öğrencisinin araştırmaları sonrası serum ambalajlarında tespit edilen kanserojen madde Tıbbi Cihaz Piyasa Gözetim Denetim Kurumu'nu harekete geçirdi
 
Spor merkezlerinde kullanılan toz proteinler, enerji içecekleri, kas yapılara dehşet saşmaya devam ediyor. İzmir'de daha düzgün bir vücuda sahip olmak isteyen 19 yaşındaki Yasin Nikbay'ın kullandığı kas yapıcı haplar ölümüne neden oldu.

laç yan etkileri nedeniyle ABD’de her 5 dakikada 1 kişinin öldüğünü, tıp biliminin ise gidişata ‘dur’ demek için hiçbir ciddi yaklaşım sergilemediğini ileri süren Dr. Ümit Aktaş, doktorların ve tıp eğitimin ilaç endüstrisinin kontrolü altında olduğunu söyledi, “Bugünkü tıp aslında tıp bilimi değil, ilaç firmalarının bilimidir” dedi.
 
Bayer yöneticisi Marijn Dekkers’in “Biz bu ilacı Batılı zenginler için ürettik” açıklaması batılı sivil toplum örgütlerini harekete geçirdi.
Sayfa: 1/9 - 106 kayıttan 1 - 12 arası
[1] 2 3 4 5 6 7 8 
Sağlık Bakanlığının televizyon ekranlarında konuşacak kimselerle ilgili 'Ekran Sertifikası' girişimini nasıl buluyorsunuz?
 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri