Son Dakika
Perşembe, 28 Mayıs 2020 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3 4 5 6 7
Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Helal Akreditasyon Kurumu kuruldu. Tüm üretici ve pazarlama kurumları Danışman Kurulu'n
Kazakistan'da yönetim gıda ürünlerine helal sertifikası verilmesini tekeline aldı. Sertifikanın helal olan ismini de adi
Fransa saldırısını bahane eden Avrupa Birliği ülkeleri, terörle mücadele bahanesiyle Müslümanları fişlemeye başladı. Bu
İktibaslar > Helâl-Haram Haberleri
Dünyayı saran virüsün kaynağı domuzlar pek çok dinde yasak olmasına rağmen neden hâlâ tüketiliyor? İşte domuzun çeşitli dinlerde haram kabul edilme nedenleri...
 
Amerikalı Prof. Ahmet Sakr, hormonlu gıdaların insanlık için tehlike oluşturduğunu, ürünlerde verim arttırılması için kullanılan ostrojen'in erkekleri kadınlaştırdığını söyledi.

Geçtiğimiz günlerde İtalya'dan Türkiye'ye gelen bir TIR'da bulunan domuz eti ve ürünlerinin yankısı devam ederken, yıllarca "helal" etiketli domuz eti yedirildiği ortaya çıktı.
 
Rusya Federal Merkezi yönetimi, Tataristan tarafından hazırlanan "helâl gıda" sistemini kabul ederek onayladı.

Türk Hava Yolları yolcularına domuz eti ikram etti şeklindeki haberlere tepki vermekte geciken THY, üç günlük aradan sonra açıklama yaptı. THY açıklamasında "Yolcularımıza domuz eti vermedik" dedi.
 
THY, Varşova-İstanbul uçuşu sırasında yolculara domuz etli sandviç yedirdiğini itiraf etti. Gerekçe: birkereden bişey olmaz!

Türk Hava Yolları'nın Varşova - İstanbul seferini yapan uçağında yolculara dağıtılan sandviçlerden domuz eti çıktı. İşte skandalın perde arkası...
 
Malezya Fetva Kurulu 'sevgililer günü' olarak kutlanan 14 Şubat'ı yılın en haram günü ilan etti. Müftü M. Tahrir Samsudin, bu günün İslam dışı bir kutlama olduğunu belirtti.

Kırklareli Valiliğinin 14.10.2005 tarihli olurları ile kapatılan Zafer Üstündağ’a ait domuz çiftliği, kararın üzerinden yaklaşık dört yıl geçmesine rağmen kapatılamıyor.
 
Avustralya ve Yeni Zelanda ile birlikte Brezilya, küresel “sözde helal ürünler” pazarında, dünyanın en büyük et ve işlenmiş et ürünleri ihracatçılarından biridir.

Güneydeki bazı tatil köylerinde otel fiyatlarının bu kadar ucuz olmasının ardındaki gerçek anlaşıldı. Tatilcilere dana eti yerine domuz eti yedirildiği kameralarca görüntülendi.
 
Çin'de tam pişmemiş domuz eti yiyen bir kız çocuğunun beyni kısa bir süre sonra kurtlanmaya başladı.
Sayfa: 4/5 - 49 kayıttan 37 - 48 arası
1 2 3 [4] 5 
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri