Son Dakika
Cumartesi, 22 Şubat 2020 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3 4 5 6 7
Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği'nin (MÜSİAD) düzenlediği "Bilinçli Gıda ve Satın Alma" konulu seminerde, Türkiy
Gıda hilecileri yine işbaşında. Şeker yerine yapay tatlandırıcı, meyve yerine de boya katıyorlar. Dondurma diye tüketici
Akşam Gazetesi yazarı Cemalettin Taşçı öyle bir iddia ortaya attı ki bu iddia yenilir yutulur cinsten değil. Bu isbatı i
İktibaslar > Gıda Güvenliği Haberleri
Avrupa Parlamentosu Çevre Komisyonu, gıda güvenliği için yeni etiketleme sistemi üzerinde çalışıyor. Bu sistem halkı, hangi ürünün genetiğiyle oynanmış, hangi ürün bio ya da klonlanmamış olduğu hakkında bilgilendirecek.
 
Üretici birlikleri “sakın ilaç kullanmayın” diye çiftçiyi uyarıyor. Şaşırtıcı ve üzücü olan, uyarının insan sağlığını korumak içinde değil de ürünlerin dış pazarda alıcı bulamama riski taşıması. Bu durum bile tek başına Türkiye'de insan sağlığına ve kendi insanımıza verdiğimiz değerin en açık göstergesi.

Nestle'nin ABD'de ürettiği pişirilmeye hazır kurabiye hamuru markası 'Toll House'un patlak veren üretim skandalı sonucu 70 kişinin zehirlendi Bunun üzerine soruşturma başlatıldı. Nestle'nin sorumluları cezalandırması beklenirken endüstriyel gıdaların güvenilirliği tartışma konusu oldu.
 
İnsna vücüdu bir depo mu yoksa bir çüplük mü? İnsanı zehirlemekten kim ne kazanıyor? Şimdi sıra da ne var? Bütün bu kirli çarkın dişlileri kimin için dönüyor? Tarımda şimdi sırada ne var?

Rusya'da sivil toplum örgütleri, parlamentonun alt kanadı Duma ve Halk Sağlık Dairesi Başkanlığı'na mektup yazarak McDonald's restoranlar zincirinin zararlı ürünler ürettiği ve Rusya vatandaşlarının sağlıklarını tehdit ettiği gerekçesi ile kapatılmasını istedi.
 
Coca-Cola'dan Migros ve Pınar'a kadar toplam 71 gıda devinin üyesi olduğu ‘Gıda Güvenliği’ adlı derneğin tüketicileri yanlış yönlendirdiği belirtiliyor.
Sayfa: 3/3 - 30 kayıttan 25 - 30 arası
1 2 [3] 
Sağlık Bakanlığının televizyon ekranlarında konuşacak kimselerle ilgili 'Ekran Sertifikası' girişimini nasıl buluyorsunuz?
 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri