Son Dakika
Cumartesi, 22 Şubat 2020 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3 4 5 6 7
Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği'nin (MÜSİAD) düzenlediği "Bilinçli Gıda ve Satın Alma" konulu seminerde, Türkiy
Gıda hilecileri yine işbaşında. Şeker yerine yapay tatlandırıcı, meyve yerine de boya katıyorlar. Dondurma diye tüketici
Akşam Gazetesi yazarı Cemalettin Taşçı öyle bir iddia ortaya attı ki bu iddia yenilir yutulur cinsten değil. Bu isbatı i
İktibaslar > Gıda Güvenliği Haberleri
Ucuz olması nedeniyle tüketimi giderek artan tavuk dönerde, maliyeti düşürmek amacıyla içine karıştırılan deri, sakatat gibi ürünlere son olarak inek memesi de eklendi.
 
Türkiye'de sahte ürün piyasası 6 milyar dolara ulaştı. Bu illegal ticaretin kâr hırsı artık insan sağlığını ciddi biçimde tehdit ediyor. En büyük sahtekarşık ise gıda ve ilaçta.

Sağlık uzmanları, Avrupa'nın gıda zincirine giren ölümcül E koli bakterisinin yol açtığı salgının büyümesinden korkuyor. Rusya hükümeti, Almanya'da görülen E.koli salgınını takiben Avrupa Birliği'nden tüm sebze ithalatını ve satışını yasakladı.
 
19 ülkeden 13 bin 155 kişi ile ''Sağlıklı Yaşam'' üzerine görüşüldü, araştırmaya katılanların % 29'u fast food fanatiği çıktı.

Bursalı bir avukat, hukuk mücadelesiyle Tarım Bakanlığı’nın sağlığa zararlı üretim yaptığını belirlediği firmaların listesini aldı. Avukat, listede tanınmış markaların olduğunu söylüyor
 
Bursa Veteriner Hekimler Odası (BVHO) Başkanı Sinan Sağlam'dan önemli itiraf. Sağlam, "Türkiye'de satılan ve tüketilen gıdaların yüzde 70'inden fazlasının güvenli olmadığını" söyledi.

Belediyeler Ramazan'da da ilginç uygulamalara imza atmaya devam ediyor. Esenler Belediyesi ise bu öyle projelere imza attı ki herkesin ağzı açık kaldı. İşte o aymazlıklar zinciri...
 
Bugün bazı gazetelerin manşetlerinde diğerlerinin ise iç sayfalarında yer bulan bu haber sürekli dile getirdiğimiz "gerçek Türkiye" fotografını ortaya koydu. Yağ, bal ve pekmezin içeriğinin değiştirildiği, pul biberin zirai ilaçlar nedeniyle zehre dönüştüğü ortaya çıktı. Kırmızı ete, domuz, at ve eşek etinin karıştırıldığı belirlendi. Bebek mamalarında kurşun bulundu

Satın aldıkları bütün gıda ürünlerinin etiketini okuyan ve içinde neler olduğunu esnafa soran gıda mühendisleri, alışveriş süresini uzatsa da sağlıklı ürünleri seçebilmek için herkesi aynı duyarlılığı göstermeye çağırıyor.
 
Adıyaman'ın Kahta ilçesinde ikamet eden Mehmet Öztürk, Tarım Bakanlığına bir dilekçe yazarak, etin içine, kaç farklı et türü karıştırıldığına ilişkin bir soru yöneltiyor.

Sirke başlı başına bir mucize.. Hem ilaç hem de mükemmel bir temizlik aracı. Dış macunu yerine sirke kullanabilir sirlerini sirke ile fırçalayabilirsiniz. Peki sirke başka nerelerde ve nasıl kullanılır?
 
AB'de otlaktaki her bir inek vergi mükelleflerine günde 2,5 euroya mal oluyor. AB nüfusu içinde geçimini tarımdan sağlayanların oranı yüzde 3’ü bulmazken, Birlik (AB) toplam bütçesinin tam yarısı, tarım sübvansiyonlarına gidiyor. Peki Türkiye, gıda güvenliğini, ne zaman "Milli Güvenlik Stratejisi" kapsamında ele alacak?
Sayfa: 2/3 - 30 kayıttan 13 - 24 arası
1 [2] 3 
Sağlık Bakanlığının televizyon ekranlarında konuşacak kimselerle ilgili 'Ekran Sertifikası' girişimini nasıl buluyorsunuz?
 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri