Son Dakika
Salı, 13 Nisan 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3 4
Tüm Sağlık-Sen Genel Başkanı Okay Erözgün, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun "Anne Sütü Bankası' ile ilgili projenin
Nureddin Yıldız hoca, süt kardeşliğinin nasıl ortaya çıktığını ve nasıl gerçekleştiğini ve fıkhı yönlerini ayrıntılarıyl
Edebifikir.com'un yazarı Davut Bayraklı “Anne Sütü Bankası” projesinini değerlendiren yazısında ilginç bir ayrıntıyı pay
Basın Açıklamaları > Anne Sütü Bankası Haberleri
Sağlık Bakanlığı’nın anne sütü bankası konusunda girişimleri yeni bir boyut kazandı. Yeni gelişmeye göre kız çocuğu doğuran anneler kız çocuklarına, erkek çocuğu doğuranlar ise erkek çocuklarına süt verecek. Peki, bu durum sütkardeşliğini engeller mi?
 
Anne Sütü Bankası'nın gecikmesinin nedeni anlaşıldı. Bakan ertelenmesinde tepkilerin etkili olduğunu belirtti ancak “Süt Bankası” projesinin iptal olmadığını adının ‘sütkardeşliği’ projesi olarak değiştireceğini belirtti. "Gerekli tedbirleri almadan uygulamaya koymayacağız” diyen Bakan böylece önce tedbir almadıklarını da itiraf etmiş oldu

Tüm Sağlık-Sen Genel Başkanı Okay Erözgün, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun "Anne Sütü Bankası' ile ilgili projenin uygulanmasında bir süre gecikme olacağı açıklamasını eleştirdi.
 
Nureddin Yıldız hoca, süt kardeşliğinin nasıl ortaya çıktığını ve nasıl gerçekleştiğini ve fıkhı yönlerini ayrıntılarıyla anlatıyor.

Edebifikir.com'un yazarı Davut Bayraklı “Anne Sütü Bankası” projesinini değerlendiren yazısında ilginç bir ayrıntıyı paylaştı. Sovyet Rusya'sı zamanında yaşanan gayri insani işlem bizde de yaşanırsa sorusunu akla getiriyor.
 
Bugün ilki İzmir'de açılması beklenen ve tüm hazırların tamam olduğu iddia edilen Anne Sütü Bankası'nın açılışı ertelendi. Ertelmeyi Neo Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu duyurdu.

Sağlık Bakanlığı'nın Anne Sütü Bankası projesine İlahiyatçı Prof. Dr. Cevat Akşit kesinlikle karşı çıktı. Avrupa Birliği'ne uyum müktesabatı altyapısıyla toplumun kökünün dinamitlendiğini ve din olgusunun boşaltıldığını belirten Akşit, "Bu proje dini silme projesidir" dedi.
 
Neo Sağlık Bakanı'nın ısrallarına karşı dindar çevrelerden tepkiler devam ediyor. Ak Parti kurucularından ve son döneme kadar MYK ve MKYK üyeliği yapmış olan Yeni Şafak yazarı Ayşe Böhürler de bugünkü köşesinde "Kamuoyunda anne sütü tereddüdü mü?" başlıklı bir yazı kaleme aldı. Farklı çevrelerin tereddütlerini dile getiren Böhürler, partisinin uygulamasına can alıcı bir tepki ile itiraz ediyor. İşte "Bu mudur dindarlar olarak geleneğe sahip çıkma stratejimiz?" diyen Böhürler'in makalesi:

Sağlık Bakanlığı'nın anne sütü bankası girişimi konusunda sessizliğini koruyan Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan gecikmiş bir açıklama geldi. Sağlık Bakanı'nın Diyanet olumlu görüş verdi açıklaması üzerine gelen açıklamada 7 şart ileri sürülüyor.
 
Yazar Emine Şenklikoğlu bir gazeteye verdiği ilanda Sağlık Bakanlığı'nın Anne sütü bankası uygulamasını eleştirdi. Dindar çevrelerin sessiz kaldığı uygulamaya karşı tepkisini ilanla dile getiren Senlikoğlu uygulamanın bir adım sonrasının spem bankası olacağını dile getirdi.

Yeni Akit yazarı Hasan Karaya, Sağlık Bakanlığı'nın tartışmalı anne sütü bankasını köşesine taşıdı. İşte Karakaya'nın makalesi:
 
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, anne sütü bankaları çalışmasına ilişkin, 'Diyanet İşleri Başkanlığı ile görüştük. Dinen sakıncası olmadığını söylediler. Yahudi ve Hristiyan cemaati ile de görüşeceğiz' dedi.
Sayfa: 1/2 - 13 kayıttan 1 - 12 arası
[1] 2 
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri