Son Dakika
Pazar, 19 Eylül 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Milupa'dan aşırı iyotlu ürün
Dünyaca ünlü bebek maması ve bebek sütü üreticisi Milupa, Aptamil PDF adlı ürününün belirli bir serisini piyasadan toplatıyor. rp-online.de adlı haber sitesinde yer alan habere göre, söz konusu ürün hastaneden yeni çıkan erken doğmuş bebeklere verilen, toz şeklindeki özel bir ürün.

Firmadan yapılan açıklamada son kullanma tarihi "03.05.2015", ürün kodu 294432 olan ürünün iade edilmesi istendi. Şirket açıklamasında söz konusu ürünün sadece eczane, hastanelerde ve ebelerde bulunduğunu ve süper marketlerde satılmadığını açıkladı.

AŞIRI MİKTARDA İYOT TESPİT EDİLDİ

Firma açıklamasında, toplatılma kararı alınan üründeki iyot oranının olması gerekenin üzerinde olduğu, ancak ürünü alan bebeklerde alışılmışın dışında belirtilere rastlanılmadığının altı çizildi. Milupa, ürünü kullanan bebeklerde besin alma sırasında normal dışı bir matlık ya da halsizlik belirtisi görülmesi halinde derhal doktora başvurulması uyarısında bulunarak, bebeklerine bu ürünü veren ailelerin bu belirtileri beklemeden de çocuk doktorlarına başvurabileceklerinın altı çizildi. Haberde, ne bu ürünü kullanan herhangi bir aileden ne de hekimlerden herhangi bir sağlık sorunu ihbarı gelmediği bilgisi de yer aldı.

SORUN SADECE BİR ÜRÜNDE

Milupa yüksek iyot içeren ürünün sade toz versiyonu olduğu ve son kullanma tarihi 03.05.2015 tarihli diğer ürünlerde herhangi bir soruna rastlanmadığının altını çizdi. Firma yaptığı açıklamada, toplanmasına karar verilen ürünü satın almış olan ailelerin bu ürünü bebeklerine artık vermemelerini ve ürünü satın aldıkları yere iade etmelerini ya da ücretsiz olarak firmaya geri göndermelerini istedi.

İade adresi: Milupa GmbH Bahnstraße 14-30 61381 Friedrichsdorf

Konuyla ilgili her türlü sorunuz için “Aptamil Ebeveyn Servisi”ne ait şu ücretsiz bilgi hattını arayabilirsiniz: 0800 – 2782645


Kaynak:
(Almanya Bülteni) – Düsseldorf

DEHŞETİN BELGESİ: Milupa ürünlerinde GDO tespit edildi

Milupa bakterili mamayı geri topluyor

MILUPA'NIN SABIKASI İLK DEĞİLMİŞ

26.05.2014 15:07:00 Bu haber 7061 defa okundu
Milupa'dan aşırı iyotlu ürün
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri