Böcek proteinli GDO’lu grip aşısı ürettiler

Amerikalı Protein Sciences Corporation firmasının ürettiği böceklerin genetik yapısı değiştirilerek elde edilen grip aşısı test uygulanan iki deneği öldürdü.

Böcek proteinli GDO’lu grip aşısı ürettiler

FLUKBLOK ADLI GRİP AŞISI İKİ KİŞİYİ ÖLDÜRDÜ AMA YİNEDE ONAY ALDI

ABD'li Protein Sciences Corporation şirketi, böceklerin genetik yapısını değiştirerek (GDO) grip aşısı üretti. Amerikan Gıda ve İlaç Kurumu FDA tarafından onaylana ‘Flukblok' adlı aşı iki insan kobayının ölümüne yol açtığı öğrenildi.

AŞI BÖCEKLERİN GENETİK YAPISI DEĞİŞTİRİLEREK ÜRETİLİYOR

Böcek hücrelerinden alınmış ve genetiği ile oynanmış proteinler içeren Flukblok Grip Aşısı ölümlere neden olmasına rağmen FDA tarafından onaylandı.

İnsanların öldüren aşının üreticisi firma aşının her türlü gribal enfeksiyona karşı yüzde 45 başarılı olduğunu iddia ediyor.

Haberi duyuran Haricihaber.com konuyla ilgili şu tespitleri yapıyor:

Haberin içeriğine geçmeden önce bu tarz haberler ile ilgili genel bir not düşülmesi lazım. ABD'de Tarım bakanlığı vardır ama bir ilacın veya bir gıdanın sağlığa zararlı olup olmadığına devlet kurumu görünümündeki FDA yani Food and Drug Administration yani Gıda ve İlaç Kurumu karar verir. Örneğin FDA onaylı bir ürün satıyorsanız tüm ABD vatandaşları size güvenmek zorundadır. Ancak FDA üzerinde ne gibi lobilerin baskısı olduğu başlı başına bir belgesel konusudur, zaten yapılmıştır. FDA özel şirketlerin yönetimi altındadır.

ABD'nin kapitalist sistemini tasarlayanlar, “yarın öbür gün bir bakana söz geçirmeyiz, bu yüzden FDA gibi bir özerk bir kurum lazım bize, özerk olsun ki olur da vicdanlı bir devlet başkanı işimize burnunu sokmasın” demişlerdir.

İşte bu FDA'in yeni onay verdiği tuhaf bir ürün: GDO'lu grip aşısı. Bu aşının içinde böcek hücrelerinden alınmış ve genetiği ile oynanmış proteinler var. Aşının ismi Flukblok.

Aşıyı üreten firma Protein Sciences Corporation, böylesi bir yeni teknolojiye sapılmasının tek derdi bu tarz bir üretimin çok daha ucuz ve seri olması.

Firma aşının her türlü gribal enfeksiyona karşı %45 başarılı olduğunu iddia ediyor, ancak aşının test aşamasında iki denek hayatını kaybetmiş.

Bu tarz haberlerin bizim medyamızda verilişindeki bir probleme de değinmek istiyoruz. Örneğin pek çok gazetemiz bu tarz bir haberi “Şok…Şok…Şok…Aşı gribinde böcek var” diye geçer, maksat cidden milleti şok etmek olsun. Oysa asıl bilinçlenmemiz gereken konu “GDO” meselesi, burada bazı Türkçe kaynakları sanki marifetmiş gibi “genetiği modifiye edilmiş” diyor, sanki modifiye deyince daha bilimsel olacak ve millet daha güzel kanacak. Oysa zaten GMO yani “modified” diye tabiri uyduranlar bu işten para kazananlar yani halkı uyutmaya devam edenler. Genetiği oynanmış demek bizim dilimize çevirirken daha doğru olacak.

Evet, GDO'nun girmediği bir aşılar kalmıştı, zaten grip aşılarının hiç bir faydası olmadığını pek çok bilim adamı bas bas bağırıyor, şimdi de başımıza GDO'lu grip aşısı çıktı.

AŞI HAKKINDA MERAK EDİLENLER İÇİN TIKLAYIN

 

Yorum Yap

Diğer Haberler