Son Dakika
Pazartesi, 19 Nisan 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Amerikan şok aşı itirafı
Diğer ülkelerde yapılan aşı kampanyalarının casusluk ve DNA hırsızlığı için yapıldığını kabul eden CIA ve Beyaz Saray, aşı programlarını casusluk faaliyetleri çerçevesinde kullanmaya son verdiklerini iddia etti. Beyaz Saray, yaptığı açıklamada bu programlar aracılığıyla elde edilen genetik verileri de kullanmama sözü verdiği belirtildi.

CIA (Amerikan Merkezi Haber Alma Teşkilatı), aşı programını casusluk faaliyetleri çerçevesinde kullanmaya son verdiklerini açıkladı.

Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, uygulamaya geçen Ağustos ayında son verildiği belirtildi.

Program sağlık örgütleri ve tıp görevlilerinin tepkisini çekiyordu.

13 tıp fakültesinin dekanı Beyaz Saray'a dilekçe göndererek aşı kampanyalarının casusluk faaliyetlerine alet edilmesinin küresel sağlık için tehdit oluşturduğunu belirtmişti.

AŞI ADI ALTINDA DNA ÖRNEĞİ TOPLUYORLAR

Beyaz Saray İç Güvenlik ve Terörle Mücadele Danışmanı Lisa Monaco tarafından dekanlara yazılan mektupta, CIA'in aşı programlarını artık istihbarat amaçlı kullanmayacağı, ayrıca bu programlar aracılığıyla elde edilen genetik verileri de kullanmama sözü verdiği belirtildi.

LADİN'İ AŞI SAYESİNDE ELE GEÇİRMİŞLER

CIA, 2011'de El Kaide lideri Usame Bin Ladin'in öldürüldüğü operasyonda, istihbarat toplamak için Pakistan'da yürüttüğü aşı kampanyasından da faydalanmıştı.

CIA, Usame Bin Ladin'i aradığı dönemde, sahte bir Hepatit B aşısı programı sayesinde Bin Ladin'in evinden DNA örnekleri toplamayı başarmış, bu istihbaratı Bin Ladin'in o evde yaşadığını kanıtlamak üzere kullanmıştı.

Bin Ladin Mayıs 2011'de ABD Özel Kuvvetleri'nin Pakistan'da düzenlediği bir operasyonla öldürülmüştü.

Bin Ladin'in evinden DNA örneği aldığı iddia edilen Pakistanlı doktor halen cezaevinde. (BBC)

İTİRAFIN AMACI DA KİRLİ

Amerika'nın bu açıklamasının aşılar konusunda yükselen tepkileri dindirmeye yönelik olmasından endişe ediliyor. Zira aşıların asıl amacı belirtli hastalıkların azaltmak değil, aksine kısırlaştırmak dahil gizlenen çok fazla amacıbulunuyor.

AŞI DOSYASI İÇİN TIKLAYINIZ

21.05.2014 01:23:00 Bu haber 10553 defa okundu
Amerikan şok aşı itirafı
BÖYLECE HEM AŞI KONUSUNDAKİ BİR DOMUZLUK DAHA İTİRAF EDİLDİ HEM DE AŞININ İYİ NİYETLİ BİR PROGRAM OLMADIĞI AÇIK SEÇİK ORTAYA ÇIKTI
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri