Anasayfa / Kemâl Özer / Bir bakanlık halkı neden yanıltır?
Kemâl Özer

Kemâl Özer

Eklenme Tarihi: 16 Mart 2011 00:00

Bir bakanlık halkı neden yanıltır?

O gün, bu ülkede her konuda konuşan Bülent Arınç’ın çıkıp, “Olur mu böyle şey. Gıda teröristlerini de çökerteceğiz”, Tarım Bakanı’nın ise “Bu hileleri yapan şu şu firmalardır ve gereği yapılmıştır. Bundan sonra asla izin vermeyeceğiz” demeleri beklenirdi.

Ya ne oldu? Bakanlar sustular. Tarım Bakanlığı müsteşar yardımcısı ise mamalarında “melamin” çıkan -kim olduğunu bildiğimiz- marketle ilgili raporun yanlış olduğunu iddia ederek konuyu kapattı.

Hatırlayınız… Geçtiğimiz yıl Eylül ayında gazete manşetlerinde, Burger King’in TT Gıda’dan satın aldığı etlerde ‘salmonella’ ve ‘listeria’ bakteri ve virüslerine rastlandığının belgeleri yer almıştı.

Mesele bununla da sınırlı kalmamış, sızan belgelere göre, sorunun kamuoyundan gizlenmesi için Tarım Bakanlığı’nın özel gayret gösterdiği de bir bir deşifre edilmişti.

Emin olunuz, su son 5 yılda ulaştığımız ve gördüklerimiz karşısında bu sıradan bir hadiseydi. Kamuoyundan yükselen tepkileri neredeyse hiç umursamayan bakanlık, nihayet Taraf Gazetesi’nin ısrarlı manşetleri ve diğer gazetelerin toplumu zehirleyen firmaların teşhiri konusundaki haberleri karşısında ses vermişti.

Yorum Yap

Yorumlar

Bazı Haberler

Öldük mü öldürüldük mü?

Öldük mü öldürüldük mü?

TİK 2 yıldır ölüm rakamlarını açıklamıyordu. Herkes depremi konuşurken durduk yere 2020 ve 2021 ölüm rakamlarını açıkladı. Buna göre ölüm artışı koronadan değil açıkça dolaşım sistemi hastalıklarında görülmüş. Kısa ülkedeki ölümlerde üç ikiden biri bu nedenle ölmüş.
 
 

Bill Gates: 5 yıl içinde insan yapımı virüsle döneceğiz

Bill Gates: 5 yıl içinde insan yapımı virüsle döneceğiz

İblis'in temsilcilerinden Bill Gates sanki kovid-19 insan yapımı değilmiş gibi yeni bir virüsün gelmekte olduğunu söyleyip bir de dalga geçer gibi 'insan yapımı olabilir' dedi.

Aşılar beyin felcine sebebiyet verebilir

Aşılar beyin felcine sebebiyet verebilir

Pfizer ve BioNTech'in güncellenen Covid-19 aşısına yönelik, ABD merkezli FDA ve CDC'den uyarı geldi