Son Dakika
Cumartesi, 23 Ocak 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Toplum dışarı, Monsanto içeri!
Ulusal Bio Güvenlik Yasa Tasarısı'nın hazırlık çalışmalarına dünya tohum devi Monsanto yetkililerinin davet edildiği ve katıldıkları halde sivil toplum örgütü temsilcilerinin davet edilmediği ortaya çıktı.

Halen Bakanlar Kurulu’nda olan Ulusal Bio Güvenlik Yasa Tasarısı'nın hazırlıkları 2004 yılında başlamıştı. 5 Ocak 2005 tarihinde Tarım Bakanlığı, Tarımsal Araştırmalar Genel Müdürlüğü TAGEM'de yapılan hazırlık toplantısına, sivil toplum örgütlerinden özelliklede yüzden fazla sivil toplum örgütünden oluşan “GDO’ya Hayır Platformu” davet edilmezken yasanın koyacağı hukuki düzenlemelerin doğrudan muhatabı olan şirketlerden birisi olan ve adı “şeytan şirket”e çıkan Monsanto yetkililerini davet edildiği ve toplantıya katıldığı ortaya çıktı.

 

Monsanto'nun temsilcilerinin sürekli söz konusu yasa tasarısının hazırlık toplantılarına katıldığı belirtildi.

 

Bu durum ‘yasalarımızın hazırlanmasında ne zamandan beridir çok uluslu şirketler rol oynamaktadır?’ sorularını akla getiriyor.

 

TÜRKİYE GDO’LU ÜRÜN CENNETİ

 

GDO’yu serbest bırakan bir düzenleme olmadığı halde GDO’lu ürünlerin 1996 yılından bu yana ülkemize hukuk dışı bir şekilde girdiğini belirten Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi yetkilileri, Ulusal Bio Güvenlik Yasa Tasarısı’nın TBMM’de kabul edilmesi durumunda Türkiye bir cehenneme döneceğini Türkiye halkının fakir ülkeler gibi açlıkla ve önü alınamaz hastalıkların pençerine düşüleceğini belirtiyorlar.
 

Deccalî güç ve işbirlikçileri insana “şah” dedi

ABD'li gazeteciden dehşet verici iddialar


Verilerle GDO gerçeği

 


 

09.06.2009 15:40:00 Bu haber 6317 defa okundu
Toplum dışarı, Monsanto içeri!
Eski ABD Dışişleri Bakanı Henry Kissenger: "Yiyeceği kontrol edersen insanları kontrol edersin."
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri