Son Dakika
Çarşamba, 30 Eylül 2020 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Siyasetçiler kapsama alanı dışında
Siyasi liderlerin genetik felaketle ile ilgilerini değerlendiren Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi Başkanı Kemal Özer; “İktidarıyla, muhalefetiyle Türk siyasetçisi milletin derdiyle dertlenmiyor. Görülüyor ki Meclis ve vekiller millete kapalı polemiğe açıklar” dedi.

Özer açıklamasında şu görüşleri dile getirdi: “Henüz Bakanlar Kurulu’nda bekleyen ve bu yıl içerisinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görüşülmesi planlanan “Ulusal Biyo Güvenlik Yasa Tasarısı”na ilişkin örgütümüzün görüşleri ve konu ile ilgili önemli miktarda yayın ve raporu iletmek üzere TBMM Başkanı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Tarım Bakanı Mehdi Eker, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, CHP lideri Deniz Baykal, MHP lideri Devlet Bahçeli, DTP lideri Ahmet Türk, Saadet lideri Numan Kurtulmuş, BBP lideri Yalçın Topçu’dan randevu talebinde bulunduk.

 

Aradan 60 gün gibi bir süre geçmesine rağmen BBP ve DTP dışındaki TBMM Başkanı, siyasi parti liderleri ve bakanlar, randevu taleplerimize cevap verme lütfunda bile bulunmadılar.

 

Adı geçen siyasetçilerin özel kalem ve sekreteryalarına ulaşmak ve bilgi almak için bile günlerce beklemeyi gerektiriyor. Anlaşılan o ki onların tek derdi polemik ve onlar milletin derdiyle dertlenmek yerine sermaye sahiplerinin derdiyle dertlenmeyi tercih ediyorlar. Dünyanın en büyük yağmacıları olarak adlandırılan tarım ve tohum devleri ile sık sık görüşen Tarım Bakanı ise bizimle görüşmek yerine bizi sıradan bir memuru ile görüştürmeye kalkmasını en basit ifadeyle ‘ciddiyetsizlik’ olarak tanımlıyoruz.

 

Belli ki başta Sayın Başbakanımız olmak üzere siyasetçilerimizin sivil toplum örgütünden anladığı, milletin onlarca milyar dolarlarının üstünden siyaset yapan kamu kurumu TOBB’dur. Kim bilir belki de tam işlerine ve dişlerine göredir.

 

Ülkenin en önemli sorununu aktarmak için toplumun en önemli temsilcilerinden olan gerçek sivil toplum örgütlerinin bile ulaşamadığı bu siyasetçilerin ülke sorunlarını ciddiye aldıklarına dair şüphelerimiz var.

 

Kimi iktidar mensup olarak toplantılarda gözyaşı dökmekle, kimileri ise birbirlerine tüm sınırları zorlayacak hakaret ve ithamları yapmakla meşgul. Bir kez daha müşahede etmiş bulunuyoruz ki Türkiye siyasetçisinin derdi ile milletin derdi aynı değil. Millet yandım derken bunlar ateşe odun atıyorlar.

 

Artık dünya GDO belasından kurtulmaya ve korunmaya çalışırken, bizim siyasetçilerimizi ülkeyi nasıl bir belanın içine çektiklerinin farkında olmadıklarını düşünüyoruz. Türk siyasetçisi bilmeli ki bu ülke onların çiftliği değildir ve bizler geleceğimizin ABD’li tarım tröstlerinin insafına terk edilmesine asla izin vermeyeceğiz.

 

Rockefeller Foundation bursu ile ABD'de eğitim görmüş siyasetçilerin bir Rockefeller icadı olan GDO meselesine ilgi göstermesini zaten beklemiyorduk. Lakin bu sonuç bir kez daha göstermiştir ki Türk demokrasisinin gelişimi için önce Türk siyasetçisinin gelişmesi ve değişmesi gerekiyor. Bunun içinde Türk siyasetçisinin her birine Nizamülmülk’ün Siyasetnâmesi’ni okumalarını öneririz.”

Ölüm tohumlarının arkasındaki karanlık oyunlar

ABD, TBMM üyelerini ikna odasına mı aldı?

Herkes Mersin'e Türkiye yine tersine

Toplum dışarı, Monsanto içeri!

Tarım Bakanlığı'nın GDO sevdası ve genetik denemeleri

Türkiye tartışa dursun Avrupa’dan tarihi karar

TBMM, ABD'nin ikna odalarında oyalanırken İskoçya'dan 'HAYIR'

Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN

BAŞBAKAN

Türkiye Büyük Millet Meclisinde görüşülecek olan “Ulusal BiyoGüvenlik Yasa Tasarısı”na ilişkin örgütümüzün görüşlerini zat-ı âlinize dile getirmek üzere, Genel Başkanımız ve Yönetim Kurulu Üyelerimizin hazır bulunacağı, tensip buyuracağınız bir tarihte randevu talep etmekteyiz.

 

Saygılarımla.

Üstün BOL

Sağlık ve Gıda Hareketi
Genel Başkan Yardımcısı

Ziyaretçi Yorumları (Toplam 1 yorum)
  • Teymur Memmedzade
    Alaklar
    MERHABA!SAYIN GIDA HAREKETI Bakani SIZLERI Selamliyorum.Men Azeri TURKU olarak Azerbaycanda Eko-Inter uluslararasi ekoloji ve cevre dergisi cikariram.SIZLERLE internet vastasi ile tanis olmakdan cok-cok mutlu ve memnun oldum.Gida Hareketi en unlu bir is olmakla nezaretde olmasi vacibdir. Cunki,TURKIYEDE orkanik usulla yetisdirilen tomatesler ve sebziler hepsi GMO deyilen degistirilmis tumlardan ekilmegde devam ediyor.Bunun ucun bu islerde tez vaktlarda SIZLERIN tekidi ile tedbirler gorulerse TURKIYEDE cok-cok iyi cocuklarmizin saklamlikna nail olarik.Neticede ekoloji cehetden temiz bitgilerin olmasi tefekkurun daha fazla islemesine gomeg olardi.Hepnize iyi sayklarimi ve selamlarimi bildirirem.Teymur TURK BAKU
    25.08.2009 07:55:48
16.08.2009 12:25:00 Bu haber 4503 defa okundu
Siyasetçiler kapsama alanı dışında
Bu ülkede milletin derdi siyasetçinin derdi değil, siyasetçinin derdi milletin derdi değil
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri