Son Dakika
Cuma, 16 Nisan 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Satılık hastalıklar, dünya hakimiyetine giden yoldur
Yayın hayatına yeni atılan haftalık Özgün Duruş'un yeni sayısının konuğu Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi Başkanı Kemal Özer'di. Özer, Abdülaziz Tantik'in GDO'dan, domuz gribine, tarım politikalarından, ilaç endüstrisine kadar birçok sorusunu cevapladı.

Özgün Duruş / Abdülaziz Tantik

 

Kemal Bey, sivil toplum kuruluşlarında insan hakları üzerine aktivist olduğunuzu Tüketiciler Birliği Başkanlığı yaptığınızı ve uzun süreden beri gıda politikaları üzerine çalıştığınızı halen Gıda Hareketi Genel Başkanı yürüttüğünüzü biliyoruz. Ayrıca www.timeturk.com Genel Yayın Yönetmenliği’ne getirildiniz. Ama gıda politikaları ve GDO ile ilgili araştırma ve çalışmalarınız devam ediyor. Malumunuz Henry Kissinger’ın manidar bir cümlesi var: “Petrolü kontrol ederseniz ulusları,  yiyeceği kontrol ederseniz insanları kontrol altına alırsınız”. Bu sözün taşıdığı muhteva ve gıda politikalarını nasıl etkiliyor?

 

Kemal Özer: İfade ettiğiniz Kissinger ait cümle 1974 yılında ABD Başkanına sunulan raporun özet cümlesidir. Petrolü kontrol etmek insanları kontrol etmek anlamına gelmiyor. Fakat insanları kontrol etmeyi başladığınızda petrolü de ulusları da kontrol etmiş olursunuz. ABD’nin dolayısıyla dünyanın gıda politikasını Rockefeller grubu belirliyor. Rockefeller’in yürüttüğü projenin başında ise Kissinger var. Tüm kurgu, gıda üzerinden dünyaya hâkim olma. Son zamanlarda Rusya bu rolden pay alma gayretinde. Bu süreç Kissinger’in raporu ile değil, 1902 yılında Afro-Amerikalıların nüfus artışını kontrol altına alma fikri ile başlar. Projenin başarılı olması üzerine ikinci adım olarak gıda bir savaş aracına dönüştürülür.

 

1950’lere gelindiğinde Rockfeller grubunun ünlü ‘Yeşil Devrim’i hayat geçirilir. Yeşil devrim ise dünya nüfusunu kontrol etme, istenmeyen ırkları ortadan kaldırma ve ülkeleri birkaç şirkete bağımlı hale getirme projesi olarak özetleyebilir.


Mülakatın tamamını okumak için tıklayınız...

 

23.10.2009 11:05:00 Bu haber 6932 defa okundu
Satılık hastalıklar, dünya hakimiyetine giden yoldur
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri