Son Dakika
Cumartesi, 23 Ocak 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Hangi tarım ürünü Rus Ruleti'nden daha tehlikeli
Böyle bir şeyi göz göre kabul etmekle silahta boş kurşun bırakmıyorsunuz. Bu durumda Rus ruleti bile hafif kalıyor! Çünkü Rus Ruletinde bile bir şans var. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Bölümü Metabolizma ve Beslenme Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet Aydın anlatıyor.

Bakanlar kurulu GDO ile ilgili değişikliklerin de yer aldığı kanun taslağını görüşüyor. Amaç (GDO) genetiği değiştirilmiş organizmaları Anadolu topraklarına ekebilmek. Dünya ülkeleri bir bir yasaklarken biz neden ekmeye çalışıyoruz. GDO gelecek nesilleri yani çocuklarımız nasıl etkileyecek?

İşte Prof. Dr. Ahmet Aydın’ın açıklamaları

"İleride ne olacağı belli olmayan bir şeyi yetiştirmek için kanun çıkarmak rus ruleti oynamak gibi bir şey! GDO 15 yıldır dünya genelinde deneniyor ve zararları ortaya çıktıkça birçok ülkede yasaklanıyor. Böyle bir şeyi göz göre kabul etmekle silahta boş kurşun bırakmıyorsunuz. Bu durumda rus ruleti bile hafif kalıyor!

Çocuk mamalarında GDO’ların kullanılması yasak. GDO’nun çocuklar üzerinde nasıl bir etki yapacağı konusunda da henüz net bir bilgi yok. Ancak dünyanın birçok ülkesinde zararları ortaya çıktı ve GDO’ların ekimi o ülkelerde yasaklandı! Bu durumda ülkemiz için de zararlı olacağı belli olan bir konuda bahaneler üreterek onu ülkeye sokmaya çalışmak gelecek nesillere ihanettir!

Türkiye topraklarında kanola ekmeye başladılar, kanola kolzanın genetiği değiştirilerek üretilmiş bir bitki. Yurt dışından ithal edilen genetiği değiştirilmiş mısır, soyadan elde edilen ürünleri zaten kullanıyoruz diyecekler ve ülkemizde yetiştirilmesine de kapı açacaklar. Buna şiddetle karşı çıkmak gerekiyor. Ancak dikkati çeken ilginç konu muhalefetin GDO konusuna çok sessiz kalması. Böyle bir durumda muhalefetin muhalif görevini yapması gerekirken, işin içine büyük firmalar girdiğinden kolayca anlaşılması da çok düşündürücü."  (iyibilgi)

Ziyaretçi Yorumları (Toplam 1 yorum)
  • özgür Demir
    Ülkemi Yönetenlerin tezatı
    Öncelikle iyi günler diliyorum...Çünkü günlerimiz iyi olması ne yazıkki artık sadece niyete bağlı.Başka bir çaremiz kalmadı sanırım...Ben kamu kurumunda çalışan bir personelim.Daha az önce Sağlık Bakanlığının bir yazısı kurumumuza geldi...Yazı diyorki "4207 Sayılı Tütün Ürünlerinin Zararlarının Önlenmesi ve Kontrolü Hakkında Kanunun " gerektirdiği gibi uygulanması,ivedelikle denetim ve cezai işlemlerin yapılması ile ilgili...Kısacası benim anladığım şu...Hiç bir yöneticimin benim sağlığımı düşündüğü falan yok...Hepsi yalan hepsi bahane. Asıl olan nasıl para kazanılır...Özgürlükler diyorsun, sağlık diyorsun sigarayı kapalı alanda yasaklıyorsun ama GDO lara hızla devam... Sigara içene, içmesine izin verene para cezası kesip kısa yoldan emeksizce para girişi sağlıyorsun...Ama GDO ları göstermelik olarak izin vermiyorsun, ülkeme girerken geçiniz diyorsun, geçmesinin dışında birde benim ülkemin bakanlığının destek ve araştırması ile GDO lu nohut üretiyorsun, raflara koyuyorsun.Üzerine de yazıyorsun Genetik Değişiklik Yoktur...Ama yazının son cümlesinde diyorsunki ufak bir genetik değişiklik) Umarız ufaktır...Ufak Mufak İdare Etcez Artık... Kimbilir kimlere neler neler kazandırıyorsun... Sonrada diyorsunki halkımın sağlığı...Yemezler şahsen...Ama ne yazıkki benim gibi yemeyen veya aman beee bana ne demeyen az kişiden biride benim sanırım...Sigara yasak! Neden? Kanser Yapıyor ve ceza getirisi iyi. GDO Serbest! Neden? Cevap yok. Aslında cevap var ve basit...Büyük Rant...Rant...Rant...Sigarada benim sağlımı düşünen TC Sağlık Bakanlığı, neden GDO lu besinlerde aynı benim sağlımı hiçe sayıyor anlayamadım...Sanırım benim sağlığım TUTARSIZ...
    07.10.2011 09:53:38
13.06.2009 16:28:00 Bu haber 7394 defa okundu
Hangi tarım ürünü Rus Ruleti'nden daha tehlikeli
Eski ABD Dışişleri Bakanı Henry Kissenger: "Yiyeceği kontrol edersen, insanları kontrol edersin"
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri