Son Dakika
Pazar, 27 Eylül 2020 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Domuz gribi kimlerin yüzünü güldürdü?
Domuz gribi bahanesiyle ülkelerin kaynakları soyuluyor. Guardian gazetesi, domuz gribi salgınından kimin yüzünün güleceğini irdeliyor.

Dünyanın sayılı ilaç firmalarından İngiliz şirketi GlaxoSmithKline için domuz gribi daha ziyade altın yumurtlayan tavuk olabilir. Guardian, dev şirketin bu yıl içerisinde 5 milyar dolara yakın grip ilacı ve aşısı satmayı planladığını yazıyor.

GlaxoSmithKline, domuz gribine karşı ilk aşılardan birini üretmiş bulunuyor ve Guardian'a göre İngiltere hükümeti daha şimdiden 60 milyon dozluk sipariş verdi. Şirketin ürettiği Relenza adlı grip ilacına da ilginin büyük olduğunu ve uluslararası alanda sağlık bakanlıklarının ilaçtan bolca depolamaya başladığını okuyoruz.

GlaxoSmithKlein'a yöneltilen eleştiriyi ve şirketin verdiği yanıtı da Guardian'dan aktaralım: 5 milyar dolara yakın kazanç çok büyük para. Domuz gribinden haksızca istifade ediliyor olmasın? İngiliz şirket, ilaç ve aşıyı geliştirmek için harcanan araştırma masrafı çıkartıldığında asıl karın bunun çok daha altında olacağını söylüyor. Şirket ayrıca, yoksul ülkelere bedava verilmek üzere 50 milyon doz aşıyı Dünya Sağlık Örgütü'ne emanet edeceğini belirtmiş.

Guardian, şu ana dek İngiltere'de 31, dünya çapında ise 700 dolayında kişinin domuz gribinden öldüğünü de bildiriyor.  (TRT)

Domuz Gribi: Küresel Tiranın Yeni Hamlesi

'Domuz gribi, ABD'nin dünya nüfusunu azaltma projesi'

Grip ilacı Tamiflu da dünya zehir taciri Rumsfeld'inmiş

Domuz gribi daha başlangıç, hazır olun!
Dünya Sağlık Örgütü Başkan Yrd. Fukuda, A/H1N1 salgının henüz ilk safhada olduğunu açıklarken, WHO Sözcüsü Hartl da ‘Virüs dünyanın her köşesine yayılacak’ dedi.
 
Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Başkan Yardımcısı Fukuda, A/H1N1 virüsünün neden olduğu salgının henüz ilk safhada olduğunu açıklarken, WHO Sözcüsü Hartl da ‘Virüs dünyanın her köşesine yayılacak’ dedi.

WHO’nun verilere göre virüs 160 ülkeye yayılırken, dünya genelinde salgından ölenlerin sayısı 700’e ulaştı. 263 ölümle hastalıktan en çok etkilenen ülkeler ABD, Arjantin ve Meksika oldu.

Birkaç ayda küresel çapta yüzlerce kişinin ölümüne, onbinlerce kişinin hastalanmasına, yüz milyonlarca dolar ekonomik zarara neden olan Domuz Gribi’ne karşı dünyanın birçok ülkesinde olağanüstü önlemler alınırken, WHO Başkan Yardımcısı Keiji Fukuda, A/H1N1 virüsünün neden olduğu salgının henüz ilk safhada olduğunu söyledi.

Sonbahar gelmeden önce aşı üretimini hızlandırmanın yollarını aradıklarını belirten Fukuda, aşının güvenilirliği konusunda asla ödün vermeyeceklerini vurguladı. WHO sözcüsü Gregory Hartl de bir basın toplantısı düzenleyerek, virüsün yakında dünyanın her köşesine yayılacağı uyarısında bulundu. Hartl, virüsün örgüte üye 193 ülkeden 160’ına yayıldığı göz önünde bulundurulduğunda, bütün dünyanın risk altında olduğunun söylenebileceğini belirtti. Salgın nisan ayında Meksika’da patlamıştı.

Resmi verilere göre dünya genelinde salgından ölenlerin sayısı ise 700’e ulaştı. Hastalıktan en kötü etkilenen ülke, ölümle sonuçlanan 263 vaka ile ABD oldu. İkinci sıraya ise, bugüne kadar domuz gribine bağlı 165 ölüm bildiren Arjantin yerleşti. Salgının çıkış noktası olan Meksika 128 ölümle üçüncü sırada yer aldı.

Bilim adamları en büyük endişesi ise virüsün mutasyon geçirip milyonlarca kişinin ölümüne neden olan 1918’deki İspanyol ve 1958’deki Asya gribi salgınlarından çok daha ölümcül bir hal alması.
24.07.2009 11:17:00 Bu haber 4899 defa okundu
Domuz gribi kimlerin yüzünü güldürdü?
Adı geçen ilaç firmaları siyonist kaynaklı.
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri