Son Dakika
Salı, 29 Eylül 2020 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Aşı konusunda Başbakandan tarihi açıklama
Başbakan Erdoğan, domuz gribi ile ilgili kafaları karıştıracak açıklamalar yaptı. Erdoğan'a göre bize gelen aşılar ile ABD'de kullanılanlarda farklı şeyler var...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bir televizyon kanalında katıldığı programda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

- Ben bakanımla daha önce bu konuları görüştüm.
Grup toplantısına giderken, bakanın yaptığı bir açıklamayı arkadaşlarım bana getirdiler. Orada siyasilerin de olması gerekir gibi bir açıklaması oldu. Ben kendisine daha önce söyledim. Bu yine söylenince, böyle bir şeyi ben yine doğru bulmuyorum.

- Belirli bir risk yaşı ilan edilmiş. Ben bu işin ehli olan yani tıptaki insanlar bunu bu şekilde teslim ettikten sonra, ben bunların söyledikleri yanlıştır iddiası içine giremem.

- Olay bir aslında bünyenin bir işe tahammülü olabilir. Ben kendi kararımı daha önce vermiştim. Benim buradaki isteğim, ağırlıklı olarak bu aşının yan etkilerini anlatmasını istemiştim. Her şeyi anlat.

- Ama anlattıktan sonra da faydası zararından (buradan Sağlık Bakanı'nın aşının zararını kabul ettiğini anlıyoruz) daha fazladır ilkesinden hareketle, en azından çocuklarla ilgili ebeveyn istiyorsa aşı yaptırsın ve bu konuda ebeveynleri özellikle bu süreci yakın takibe almalarını isteyelim.

- Bazı ülkeler bu işe karşı olduklarını söylüyorlar. ABD’nin kullandığı aşılarda farklı şeyler olduğu, bize gelende farklı şeyler olduğu belirtiliyor. Zorlayıcı asla olmamalıyız. Yan etkileri ve faydaları anlatılmalı ve önüne gelen istediği gibi konuşmamalı. Yan etkileri ve faydaları anlatılmalı ve önüne gelen istediği gibi konuşmamalı. (timeturk)


Aşı, domuz gribinden daha tehlikeli!

 
 
08.11.2009 19:36:00 Bu haber 4509 defa okundu
Aşı konusunda Başbakandan tarihi açıklama
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri