Son Dakika
Cuma, 30 Temmuz 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Sağlık Bakanlığı: Aşı zorunlu değil
İzmit'te babasının, "içerisinde güvenmediği maddelerin bulunması" nedeniyle aşılatmadığı çocuğa, mahkemenin verdiği sağlık tedbirleri alınması kararına aşı tartışmasını büyüttü. Sağlık Bakanlığı'nın aşı olmak zorunlu değil dedi ve ekledi: "ABD ve Avrupa'da aşı karşıtlığı çok yüksek."

Sağlık Bakanlığı Aşı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kocaeli İl Müdürlüğü'nün, suç duyurusu üzerine mahkemece alınan "sağlık tedbiri uygulanması" kararını değerlendirdi.

"BİZDE ABD VE AVRUPA KADAR AŞI KARŞITLIĞI YOK"

Türkiye'de, Avrupa ve ABD'deki kadar aşı karşıtlığı olmadığını dile getiren Ceyhan, ülkede (Türkiye'de) yasal açıdan aşı zorunluluğu bulunmamakla birlikte ailelere, aşılanmayan çocuğun hem kendi hem de başkalarının sağlığı için risk olduğunun anlatılması gerektiğini söyledi.

SAĞLIK BAKANLIĞI AŞILARDA HAYVANLARIN KULLANILDIĞINI KABUL ETTİ

"Aşılarda domuz ve maymun gibi hayvanların geni bulunduğu" iddialarına yanıt veren Ceyhan, "Üretimde hayvan hücre kültürleri kullanılabilir ancak aşı kullanılabilir hale gelmeden önce tek hücre dahi kalmaz. Aşılarda kesinlikle hayvansal kalıntılar yoktur. Aksi halde aşıların uygulandığı kişiler şiddetli alerjik reaksiyon nedeniyle hayatını kaybeder. Bu bakımdan herkesin içi rahat olsun" diye konuştu.

Yargı: Aşı yasal bir zorunluluk değil

"Geçmişte ilaçlarla bu ülke insanı kısırlaştırıldı" diyen Sayın Başbakan, kendi dönemlerinde batılı şirketlerden ithal edilen ve uygulanan aşılar veya pazarlanan ilaçların kısırlaştırma yapmadığından emin mi acaba?


 

Ziyaretçi Yorumları (Toplam 1 yorum)
  • bir anne
    soru
    zararı yok deseler anlayacağız da yok denmesini anlamak imkansız.prospektüslerde yazıyor amerikan resmi sağlık kurumu CDC açıkça bilimsel dökümanlara yazıyor(http://www.cdc.gov/vaccines/pubs/pinkbook/downloads/appendices/B/excipient-table-2.pdf) halkını bilgilendiriyor. örneğin dtapdeki vero(monkey kidney) cells ne demek? maymun böbrek hücresi demek değil mi? maymun hayvan değil mi?hpv - (Cerverix)aşısındaki insect cell nedir? insect böcek değil mi cell hücre değil mi? lütfen açıklasın sayın uzman bilim adamları ne demek istediklerini. CDC ve FDA hayvan hücrelerinden kaynaklı sorunlar için aşıları geliştirmenin yollarını arar buna ilişkin yayınlar yaparken bizim "bilim adamlarımız" aşıları üreten geliştiren kurumların söylediğinin tersini iddia ediyor.neye inanalım şimdi???
    29.04.2013 00:21:14
28.04.2013 21:49:00 Bu haber 15719 defa okundu
Sağlık Bakanlığı: Aşı zorunlu değil
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri