Son Dakika
Cumartesi, 29 Şubat 2020 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Japonya'dan ABD’ye GDO resti
Reuters’in bir haberine göre ABD’nin önemli buğday ithalatçılarından olan Japonya, GDO’lu buğday riskinden dolayı ABD’den buğday ithalatını durdurdu.

ABD’den aynı şekilde buğday ithalatı yapan Güney Kore, Çin ve Filipinler de bu gelişmeyi yakından takip ettiklerini ve gerekirse ABD’den buğday ithalatını durduracaklarını açıkladı.

Haberde Güney Amerika ve ABD’den ihraç edilen ve hayvan yemi olarak kullanılan mısırların ve soya fasulyelerinin pek çoğunun zaten genetiği değiştirilmiş organizma barındırdığı vurgulanmış.

Reuters'in haber analizinde uzun uzun Asya’daki buğday piyasalarının ciddi endişeler içinde olduğunu ve Monsanto’nun GDO’lu buğday ısrarının ABD’nin ihracat politikalarını zor durumda bırakacağına dair yorumlara yer verilmiş. (haricihaber.com)

Soya, mısır, kanola ve pamuktan başka GDO'lu gıda yok diye kendini yırtan siyasetçi, bürokrat ve akademisyenlere duyurulur.

GDO'nun artık pandemi halini almış bir salgın olduğunu Türk siyasetçilerinin de görmesi ve önlem alması dileğiyle.

03.06.2013 00:03:00 Bu haber 10579 defa okundu
Japonya'dan ABD’ye GDO resti
Sağlık Bakanlığının televizyon ekranlarında konuşacak kimselerle ilgili 'Ekran Sertifikası' girişimini nasıl buluyorsunuz?
 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri