Son Dakika
Salı, 11 Ağustos 2020 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Hayvan leşleriyle at ve eşek eti satan şebeke yakalandı
Kapitalizm'in seçkin ürünlerinden biri daha ortaya çıktı. Bursa'da toprak altından çıkardıkları ölü ve hastalıklı hayvanlar ile at ve eşek etlerini piyasa süren bir çete ortaya çıktı.

Bursa’da, hastalık sonucu ölen hayvanları gömüldükleri yerden çıkartıp etlerini kasaplara ve yemek fabrikalarına sattıkları, at ve eşek etleri ile çaldıkları hayvan etlerini de piyasaya sürdükleri öne sürülen suç örgütünün 14 üyesi yakalandı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, toprak altından çıkardıkları ölü ve hastalıklı hayvanların etlerinin kasaplara ve yemek fabrikalarına satıldığı ihbarı üzerine, Bursa İl Jandarma Komutanlığı ekipleri harekete geçti.

Aralık ayından beri yaptıkları istihbari faaliyetler sonucunda ihbarın doğru olduğunu belirleyen jandarma, liderliğini Ö.K’nin yaptığı iddia edilen suç örgütüne ulaştı.

Soruşturmayı derinleştiren güvenlik güçleri, suç örgütünün veteriner raporları ile hastalıktan veya başka bir nedenle öldüğü için gömülmüş olan hayvanları çıkartarak etlerini "normal kesilmiş hayvan" gibi kasap ve yemek fabrikalarına sattıklarını tespit etti.

Güvenlik güçleri, örgütün, at ve eşek gibi besi hayvanı olmayan hayvanların etlerini dana ve koyun etiymiş gibi piyasaya sürdüklerini, ayrıca hayvan hırsızlığı yaptıklarını, çaldıkları hayvanların etlerini de aynı şekilde sattıklarını belirledi.

Jandarma ekipleri, bu tespitler üzerine, Tarım İl Müdürlüğünden bir ekibin de desteğiyle üç ilçede suç örgütüne üye oldukları öne sürülen 14 kişiye yönelik 16 adrese operasyon düzenledi.

Operasyonda, "bol miktarda" at eti, ölü hayvan eti ve bu etlerden imal edildiği tespit edilen çok miktarda sucuk ele geçirildiği, Ö.K’nin de aralarında bulunduğu 14 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü bildirildi.

Ziyaretçi Yorumları (Toplam 1 yorum)
  • elif can
    eşek eti satan benim amcam
    amcamı 40 yıl hapis cezası verin.
    21.04.2009 14:29:17
26.03.2009 11:43:00 Bu haber 7033 defa okundu
Hayvan leşleriyle at ve eşek eti satan şebeke yakalandı
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri