Son Dakika
Pazar, 20 Eylül 2020 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Bu sabiyi kim öldürdü?
Gazetelerin haber başlığı şöyle: "4 yaşındaki ada kansere yenildi!" Hiç kimse "4 yaşında bir çocuk nasıl olurda kansere yenilir" diye soran yok? Hiç kimse "bu çocuğun 'katili' kim" diye de sormuyor? Sahi bu sabinni ölümün kim yol açtı?

"4 yaşındaki çocukları Ada Göndem, kansere yenildi. Henüz üç buçuk yaşındayken götürüldüğü hastanede çocuk kanseri teşhisi konulan minik Göndem, yaklaşık 9 aydır tedavi(!) görüyordu. Ada Göndem, doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamadı. Henüz 4 yaşındayken hayatını kaybeden Göndem’in cenazesi, Gölcük Değirmendere Merkez Camii’nde öğlen namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından 17 Ağustos Mezarlığı’na defnedildi."

Gazete sayfalarını süsleyen ve sıradan bir vaka gibi sunulan acı haber böyle. Şimdi kimsenin pek sormadığı soruları soralım:

1- 3 yaşında bir bebek nasıl olursa kansere yakalanır?

2- Onu kanser olmaya iten nedenler nelerdir?

3- Bir bebeğin kanser olmasına yol açan nedenler, gıda diye pazarlanan zehirler, su diye sunulan toksik maddeli ürünler, ilaç diye pazarlanan sentitik malzemeler, bağışıklığı baskılayan aşılar, zehir dolu kıyafetler, radyo aktif dalgalar yayan iletişim aletleri, yüksek gerilim hatları, hücreleri öldüren Xray cihazları, özensizlik, yanlış sağlık politikaları vs vs olabilir mi?

4- Haberlerin klasik cümlelerinden biri olan "doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamadı" ifadesinde olduğu üzere doktorlar hangi müdahaleleri yaptı? Acaba ölümün nedenlerinden biri de bu müdahale biçimleri mi?

Kimseyi suçlıyor değiliz ama hiç kimsenin de masum olmadığını herkes bilsin.

Bizim yaptığımız Allah'ın bu çocuğun ölümünden haberi okuyanları bile hesaba çekeceğini hatırlatmak o kadar.

 

 

Ziyaretçi Yorumları (Toplam 2 yorum)
 • Zehra Kaftan
  gdo
  Herkes kendini kendi zehirliyor, inancımızı mantığımızı ,geçmiş eski alışkanlıklarımızı unutmanın ve tembelleşmenin acısını çekiyoruz. Ayrıca okumamamızın cahil kalmamızın her şeyi kabul etmemizin bizlere benimsetilmesi .Sonuç bu acılar.
  16.11.2013 13:28:14

 • ali
  katkı maddeleri
  şuna birküvi çikolata ve benzeri bir sürü üründe raf ömrünü uzatan katkı maddeleri mevcut ve bunlar kanserojen bunlara dur denmeli.
  10.11.2013 00:34:52
24.10.2013 18:28:00 Bu haber 4645 defa okundu
Bu sabiyi kim öldürdü?
Bu çocuk ya da bizim hatalarımız yüzünden ölmüş herhangi bir çocuğa kendi çocuğumuz kadar üzülemiyorsak, insanlığımızı sorgulamamız gerek!
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri