Son Dakika
Pazar, 22 Eylül 2019 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Börtü böceğin bile yaşamadığı ürünleri tüketiyoruz
Prof. Dr. İbrahim Ak; "Kurdun veya böceğin yaşamadığı bir ürünü biz tüketiyoruz. Ne kadar kimyasal aldığımızı ve ne kadar risk aldığımızı düşünün!"

RİSK ÇOK BÜYÜK

Uludağ Üniversitesi (UÜ) Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü Yemler ve Hayvan Besleme Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İbrahim Ak, "Kurdun veya böceğin yaşamadığı bir ürünü biz tüketiyoruz. Ne kadar kimyasal aldığımızı ve ne kadar risk aldığımızı düşünün" dedi.

Türkiye 2. Organik Hayvancılık Kongresi'nin başkanlığını da yapan Prof. Dr. Ak, gazetecilere açıklamalarda bulundu. Ticaretin ve insanın bulunduğu yerde maalesef kandırmacaların olduğunu ifade eden Ak, belgesiz ürünlerin satın alınmamasını istedi.

Ak, "Tabii ilaç bulunmayan ürünlerde kurt ve böcek yaşayacaktır. Kurdun veya böceğin yaşamadığı bir ürünü biz tüketiyoruz. Ne kadar kimyasal aldığımızı ve ne kadar risk aldığımızı düşünün. Yani bir üründe kurt ve böceklerin bulunması ilaç kullanılmadığı anlamına gelir" dedi.

TABİİ İLAÇSIZ ÜRÜN ARAYANLAR BU LİNKİ TIKLAYIN

Bu sabiyi kim öldürdü?

 

25.10.2013 20:47:00 Bu haber 4865 defa okundu
Börtü böceğin bile yaşamadığı ürünleri tüketiyoruz
Sağlık Bakanlığının televizyon ekranlarında konuşacak kimselerle ilgili 'Ekran Sertifikası' girişimini nasıl buluyorsunuz?
 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri