Son Dakika
Salı, 19 Haziran 2018 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Başbakan'dan GDO şaşırtan çıkışı
Mersin'de ele geçirilen GDO'lu pirinçlerle ilgili Başbakan Erdoğan'dan beklenmeyen bir çıkış geldi. Sabah Gazetesi'nin haberine göre Erdoğan, Mehdi Eker'e sitem etti ve GDO konusunda herkesi şaşırtan bir tepki verdi. İşte o çıkış:

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kızılcahamam kampında Mersin Limanı'nda yakalanan GDO'lu pirinçlerle ilgili sitem etti.

Gıda ve Tarım Bakanı Mehdi Eker, İstanbul Teknik Üniversitesi'nin yaptığı tahlilleri eleştirdi ve kendi yaptırdıkları incelemelerdeki tablo ile bunun örtüşmediğini söyledi.

Başbakan ise bunun üzerine "Üniversitenin raporu ortaya çıktığında güçlü bir şekilde karşısında durmadınız. Siz de araştırmalarınızı ortaya koyup, kamuoyunu yönlendirebilirdiniz" dedi. (Sabah)

Başbakan'ın çıkışını hayra mı yormalı, yoksa oturup ağlamalı mı?

İTÜ, Mersin'de yakalanan pirinçler GDO'ludur [Nokta]

İŞTE İTÜ’NÜN BELGESİ

İşte tüm ayrıntılarıyla Mersin GDO operasyonu

Dünyada GDO'lu pirinç yok diyenlere dev tokat

 İLGİNÇLİĞİN BÖYLESİ

GDO'lu pirinç ithal eden firmalardan biri Gaziantep merkezli. AK Parti'nin Kızılcahamam'da gerçekleştirdiği 20. İstişare ve Değerlendirme toplantısı ardından açıklama yaparak pirinçlerin aklandığını iddia eden kişi ise AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan.

AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, Kızılcahamam'da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın boş yere iş adamlarının mağdur edildiğini, yanlış anlamalara sebebiyet verdiğini söylediğini iddia etti.

İŞTE KONUYLA İLGİLİ HABER

AK Parti'nin Kızılcahamam'da gerçekleştirdiği 20. İstişare ve Değerlendirme toplantısına GDO'lu pirinç damgasını vurdu. Geçtiğimiz günlerde Mersin gümrüğünde üç büyük firmaya ait pirinçlerin GDO'lu olduğunun iddia edilmesiyle birlikte firma yönetim kurulu başkanları tutuklanmış, daha sonra yapılan itirazların ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. AK Parti'nin gelenekselleşen Kızılcahamam kampının sona ermesinin ardından kamp ve çalışmalar hakkında bilgi veren Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, kampta son zamanlarda Türkiye gündeminde yer alan ve vatandaşları kaygılandıran GDO'lu pirinç iddialarının gündeme geldiğini ifade etti. Erdoğan, GDO'lu pirinç iddialarıyla ilgili bir soru üzerine Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker'in yapılan incelemelerde verilen raporların doğruyu yansıtmadığını, pirinçlerin genetik yapısında GDO'ya rastlanmadığını, sadece taşıma sırasında tozlanma ve bulaşma olduğunun etüt edildiğini, ancak pirinçte GDO olmadığını dile getirdiğini belirtti. Erdoğan, Bakan Eker'in bu yanıltıcı raporları verenler hakkında gerekli çalışmalar yapılıp, dava açılacağını ve bu işin takipçisi olacağını ifade ettiğini kaydetti.

Boş yere pirinçle ilgili spekülasyonlar oluştuğunu, vatandaşın pirinç alırken tereddüt geçirdiğini, annelerin bebelerine mama alırken pirinç yazısını görünce çekinceli davrandığını söyleyen Erdoğan, "Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker'in ağzından pirincin temiz olduğunu duymak bizleri memnun etti" dedi.

İTÜ REKTÖRÜNÜN ÇELİŞKİSİ


Ak Parti'nin Kızılcahamam toplantısı sonrasında görüşüldüğü ifade edilen İTÜ Rektörü, görüşme sonrasında yetkisini aşarak bir açıklama yapmış ve İTÜ'lü genetik uzmanlarının mahkemeye verdiği bilirkişi raporunu yok saymaya kalmıştı. Oysa bu verileri sadece mahkeme yok sayabilirdi.

Bu süreçte İTÜ Rektörü ciddi bir skandala daha imza attı. Rektörlükten yapılan açıklamada verilen 3 numune numaralası ile rapor verilen 11 numunen numaraları birbiriyle örtüşmediği görüldü.

 

10.05.2013 00:33:00 Bu haber 3640 defa okundu
Başbakan'dan GDO şaşırtan çıkışı
Sağlık Bakanlığının televizyon ekranlarında konuşacak kimselerle ilgili 'Ekran Sertifikası' girişimini nasıl buluyorsunuz?
 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri