Son Dakika
Salı, 13 Nisan 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Yoğun, stresten tuz ile kurtulun!
Yoğun, stresli bir gün geçirdiğinizde yorgunluğu üzerinizden atmanın kolay bir yolu tuzlu su. Tuzlu su bedende birikmiş negatif elektriği iletkenliği sayesinde sizden alır götürür.

Denize girdikten sonraki dinlenmişlik ve arınmışlık halini hepimiz biliriz. Havuza girdiğimizde ise bunu hissetmeyiz. Sebebi sudaki tuzdur. Tuzlu su bedende birikmiş negatif elektriği iletkenliği sayesinde sizden alır götürür.

Sizler de akşam eve geldiğinizde bütün günün üzerinizde bıraktığı ağır etkiler ve stresten kurtulmak için ya da toplantı, sınav gibi üzerinizde gerilim yaratan durumlardan önce ellerinizi bir miktar (1 litre suya 2 çorba kaşığı tuz yeterli) tuzlu suyla yıkadığınızda bu birikmiş olan negatif elektrikten kurtulur ve arınırsınız. 

Ellerinizi tuzlu suyla yıkamak kadar ayak banyosu da son derece güzel sonuçlar verir. Ilık suya bol tuz döküp ayaklarınızı bu suya koyun.

Turşu yapmak için kullanılan “iri kaya tuzu” veya deniz tuzu ile daha iyi sonuç alırsınız.

NEDEN KAYA TUZU?
Yaklaşık 256 milyon yıl önce oluşmaya başladığı tahmin edilen kaya tuzu, çevre kirliği kaynaklarından uzak şekilde, doğal bir hazine olarak değerini günümüze kadar taşıyor.
  
Uzmanlara göre, yemek tuzu kalitesinde sertlik çok önemli bir konu.  Bugün gelişmiş ülkelerde bilinçli tüketiciler marketten yemeklik tuz alırken en sağlıklısı ve sertliği çok düşük olan rafine kaya tuzunu tercih ediyor.
 
Kaya tuzu, egzoz, atık su, sanayi kirliliği gibi olumsuz etkenlerden uzak kaya tuzu madenlerinden çıkarıldığı için doğanın hediyesi sağlığı ve lezzeti en yararlı haliyle sunuyor.

23.01.2009 18:37:00 Bu haber 29436 defa okundu
Yoğun, stresten tuz ile kurtulun!
Hemen bu akşam deneyin…
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri