Son Dakika
Çarşamba, 30 Eylül 2020 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
X-Rray cihazı olan mağazalara girmeyin. Çünkü kanser....
Hergün yüzlerce insan havalimanlarında, alışveriş merkezlerinde güvenlik gerekçesiyle x-ray cihazlarından geçiyor. Özellikle hamileler ve çocuklar için etkili bu cihazlar sağlığı olumsuz etkiliyor. Kanser yapan bu cihazlar tehlike saçıyor!

Bazen kamu kuruluşlarının, bazen alış veriş mağazalarının girişlerinde yer alan. Özellikle havaalanı girişlerinden birkaç gez içerisinden geçirilen X-Ray cihazları hangi güvenlik testlerinden geçerse geçsin hepsi kısırlık yapıyor, hamilelerde düşüklere, sakat doğumlara ve kansere neden oluyor.

'Güvenlik mi insan sağlık mı?' diye bir soru sormanın abesliği ortada. Sağlık Bakanlığı adıyla kurulu sağlığımızdan sorumlu, afdersiniz sorumsuz bir bakanlığımız var. Ancak ilgilendikleri alan sağlık hariç herşey. Toplumu bilinçlendirmek bir yana bu tür ölümcül aletlerin kullanımasına bile müdahale etmeyen ancak bu bakanlık, yılda 14 milyar TL ilaç reçetesi tanzim ederken, koruyucu hekimlik gibi meselelere ayıracak zamanı ve kaynağı yok. Çünkü o kaynağının önemli bir kısmı ilaç firmaları, kanserojen olan MR, TOMO ve rontgen cihaları ile doktorlara ayırıyor.

26.06.2009 18:47:00 Bu haber 9964 defa okundu
X-Rray cihazı olan mağazalara girmeyin. Çünkü kanser....
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri