Son Dakika
Cuma, 27 Kasım 2020 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
ve Antibiyotik çağı kepenk indiriyor
Toprağa antibiyotik, bitkiye antibiyotik, hayvanlara antibiyotik, insanlara antibiyotik... Verdiler verdiler verdiler ve hepsini topluca insana tükettirdiler. Beklenen oldu ve o kötü gün geldi. Artık antibiyotikler tesir etmek bir yana tehdidin bir parçasına dönüştüler. Neden mi söz ediyoruz? İşte ayrıntılar

ABD'de yayınlanan "Newsweek" dergisi, tıp dünyasında büyük bir antibiyotik paniği yaşandığını, bakterilerin bu ilaçlara karşı dirençli hale geldiğini duyurdu.

Newsweek, yayınladığı haberde tıp dünyasında büyük bir antibiyotik paniği yaşandığını, bakterilerin giderek artan bir şekilde bu ilaçlara karşı dirençli hale gelmesinden endişe edildiğini yazmıştı.

Aradan geçen 3 yılın ardından aynı dergi, önceki günkü sayısında bu korkunun gerçek olduğunu ilan etti. Doktorlar şu anki yöntemlerle antibiyotiksiz bir kalp nakli yapmanın imkânsız olduğunu belirtiyor.

Bu yeni döneme, 'hastanelerde daha kötü eve dönmesi veya hiç dönememesi dönemi' de diyebiliriz. Antibiyotik çağının sona yaklaşması kötü bir gelişme mi belki de hayır!

Ey İnsanlar! Taş bitti inşaat paydos! Herkes evlerine dönsün!

İlaç sektörünnü tek amacının para olduğunu düşünenler bir kez daha yanıldı. Asıl amaç kalitesiz bir hayat ve küresel soykırım!

Geniş bilgi için: Newsweek

21.10.2013 13:20:00 Bu haber 4243 defa okundu
ve Antibiyotik çağı kepenk indiriyor
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri