Son Dakika
Salı, 13 Nisan 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Türk ilaç pazarındaki Yahudi ilaç markaları
İnsanlık onurunu yerle bir eden katil sürücü Siyonizm'i dize getirmenin yollarından biri de hiç kuşkusuz boykot ve ambargodur. Bunu devletimiz yapamıyor ama biz yapmalıyız.

İşte Türkiye'de üretim yapan Yahudi ilaç firmaları
- Apotex İlaç,
- Teva İlaç, (Teva Pharmaceutical ındüstries Ltd. Israel)
- Med İlaç, (ürünleri için bakınız) (Med ilaç'ta Teva ilaç'a ait bir başka firmadır)
- Eczacıbaşı ortaklığı olan Zentiva İlaç* bunlar Yahudi ilaç firmalarıdır.
- Eczacıbaşı'na ait ilaç firmaları da Yahudi ilaç firmalarının Türk taşeronudur.

Sosyal Güvenlik Kurumu'nu bu ilaç firmalarının ürünlerini ödeme listesinden çıkarmaya çağırırken, duyarlı hekimlerimize bu firmaların ilaçlarının reçetelere yazmamamalarını, eczacılarımızı ise hasta ve hasta yakınlarını muadil ilaçlara yönlendirmeleri çağrısında bulunuyoruz.

Hasta ve hasta yakınlarımızı ise doktor ve eczacılarından bu firmaların ilaçlarını reçete etmemeleri ve satmamalarını bu ilaçları hâlâ satmaya devam eden eczaneleri ise Fislistin için boykot etmeye davet ediyoruz.

Siyonizm işbirlikçi işletme ve kuruluşlardan parayı Siyonist AIPAC örgütü aracılığı ile toplar. Firmaların sahiplerinin Yahudi olup olmamasından ziyade Siyonizme direkt yahut dolaylı destek vermesi önemlidir.

*Zentiva Çek Cumhuriyeti merkezli gözükse de merkezi İsrail’dir.

İlaç firmaları hakkında bilgi için tıklayın

İsrail ilaç endüstrisi hakkında geniş bilgi için tıklayın

* * *

İsrailli TEVA ile Eczacıbaşı flörtü
İLAÇ sektöründe ortaklık olanakları araştırması için Merrill Lynch'e yetki veren Eczacıbaşı, İsrailli TEVA'ya yakın.

 
Eczacıbaşı devlerle flörtte İsrailli Teva bir adım önde

Büyüme stratejileri doğrultusunda yabancı ortaklık hazırlığı için Merrill Lynch'i yetkilendiren Eczacıbaşı İlaç, iki dünya deviyle görüşüyor. Kulislerde Teva'nın daha şanslı olduğu konuşuluyor.

Temmuz ayında ilaç sektöründe ortaklık ve işbirliği imkanlarını araştırması amacıyla Merrill Lynch'e yetki veren Eczacıbaşı Grubu'nun, dünya devleri Aventis ve Teva ile flörtte olduğu ortaya çıktı. Kulislerde, görüşmelerin devam ettiği ancak jenerik ilaç üretimiyle adını duyuran Teva'nın bir adım önde olduğu konuşuluyor. Eczacıbaşı'dan yapılan açıklamada, özellikle dış pazarlarda söz sahibi olmak ve büyüme stratejileri doğrultusunda bu işbirliğinin hedeflendiği belirtilmiş, finansal danışmanlık hizmetleri için, Merrill Lynch International'a yetki verilmişti. Yüzde 50'ye kadar hisse satışının bu pazarlıklarda üzerinde durulan konular arasında olduğu kaydediliyor. Birleşmelerle büyüyen Aventis, Avrupa'da lider, dünyada ise 3'üncü sırada yer alıyor. 27 milyar euroyu aşan ciroya sahip Aventis, 100 binden fazla kişiye istihdam sağlıyor.

DÜNYANIN EN BÜYÜKLERİ
Aventis grubu, Fransız Rhone- Poulenc ve Alman Hoechst 1998'de birleşince doğmuştu. 2004'te Sanofi Synthelabo ile birleşen Aventis, Sanofi-Aventis adını aldı. Teva ise dünyanın en büyük jenerik ilaç üreticileri arasında. Merkezi İsrail'de olan Teva'nın 2005 cirosu 5.3 milyar dolar. Satışların yüzde 90'lık kısmı Kuzey Amerika ve Avrupa'da gerçekleşiyor. Grubun 25 binin üzerinde çalışanı bulunuyor.

Takvim

11.01.2009 15:54:00 Bu haber 29287 defa okundu
Türk ilaç pazarındaki Yahudi ilaç markaları
Türkiye'de üretim yapan Yahudi ilaç firmalarının ilaçlarını boykota çağırıyoruz.
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri