Son Dakika
Çarşamba, 8 Temmuz 2020 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Telekom başkanı bu kararı neden aldı?
Telekom’a ulaşmak istiyorsanız onun koyduğu sarsıcı kurallara uymak zorundasınız. Peki kim bu telekom başkanı ve bu kararlar neden aldı? İşte ayrıntılar

Belçika telekomu Belgacom’un başkanı Didier Bellens’a ulaşmak istiyorsanız onu cepten aramayın çünkü tüm ofis katında cep telefonlarının ve wifi cihazlarının kullanımını yasaklamış. Bellens’a ulaşmak isteyen karasal hattı kullanıyor. Meraklısı için hemen not, Belgacom’un cep telefonu şebekesi hizmeti var, sadece karasal iletişim hizmeti vermiyorlar.

Cep telefonları ile ilgili kendi kişisel görüşlerimizi işe bulaştırmadan bir haber yapmamız çok zor, zaten haricihaber.com’un “haberde objektiflik” gibi bir safsatayı iddia etmek gibi bir derdi yok.

Elimizden geldiğince herkese cep telefonlarının tüm insan ruhunu ele geçirmek için bu yüzyılın sonunu beklemeyeceğini anlatmaya çalışıyoruz ama bilim-kurgu filminden bahsetttiğimizi zannediyorlar. Bu yüzden “cep telefonları radyasyon yayıyor” haberlerini “kullanıyoruz”, bir umut belki insanların bu tuhaf “ellerinden düşüremedikleri sözde akıllı cihazlar” ile girmiş oldukları nevrotik sevda ilişkisine bir son verirler.

Wifi ve cep telefonlarının radyasyon yaydığını herkes söyler ama ciddye alan pek yok. Ancak “How To Beat Electrical Sensitivity” kitabının yazarı Lloyd Burrell’ın iddiasına göre Belçika Telekomu Belgacom’ın başkanı Didier Bellens bu cihazların kullanımı, yani her türlü wifi ve cep telefonunun kendi ofislerinin olduğu katta kullanılmasını yasaklamış. Bellens’in iddiasına göre cep telefonları radyasyon saçıyor, kulaklık kullanmak en iyisi, normal “karasal hat” üzerinden telefon görüşmeleri daha sağlıklı.

Bellens ayrıca geceleri tamamen cep telefonlarının kapatılmasının çok daha sağlıklı olduğunu iddia ediyor. Yayılan dalgaların uykuda olan insan beyninin dalgalarına “zarar” verdiğini pek çok bilim adamı da teyit ediyor.

Barış Tarımcıoğlu/Haricihaber.com

21.05.2014 22:39:00 Bu haber 4376 defa okundu
Telekom başkanı bu kararı neden aldı?
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri