Son Dakika
Cuma, 3 Nisan 2020 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Mossad'tan yeni biyolojik salgın
Geçtiğimiz ay Amerika'nın Oregon eyaletinde ortaya çıkan bir virüs, tüm dünyayı tedirgin etmye devam ediyor. Hızla yayılan bu virüs, yeni bir salgın hastalık korkusuna sebep olurken virüsün kaynağı bakın kim çıktı...

Virüs, Oregon, Washington ve Idaho eyaletlerinde 6 kişinin de ölümün neden olmuştu. Hastaların diğerlerinden alınan parçaların analiz edilmesi sonucunda Güney Amerika ve Afrıka’nın tropikal bölgelerinde Cryptococcus adlı zehirli mantarın izlerine rastlandı.

 

“biyolojık silah”  ihtimalini değerlendiren FBI ve CIA ajanları, İsrail’in de Tel Aviv kenti yakınlarındaki Nes Niona tesislerinde bu mantardan sılah üretme çalışmalarının yürütüldüğü bilgisine ulaştı.

 

Tel Aviv’dekı bu araştırmalarda görev alan ve iki yıl önce ABD’ye göç eden Joseph Moshe adlı biyologun ismi ön plana çıkınca bu kez de bu kişinin peşine düşüldü.

 

Geçen yılda Moshe adlı kişinin beyaz saray’a ve başkan Barack Obama’ya biyolojik silahla saldırı tehdidinde bulunmuştu, CIA ve New York polisi operasyonuyla yakalanmıştı. 60 gün sonra aklı dengesi yerinde olmadığı iddiasıyla serbest bırakılan Moshe ile ölümcül virüsü yayın kişinin aynı kişi olduğu tespit edildi.

 

Fakat daha da ilginci aklı dengesinde sorun olmayan bu kişinin bir Mossad ajanı olduğu ortaya çıktı. Amerika birleşik devletleri güvenlik güçleri ve ajanları “Mossad mikrobiyoloğu” yakalanması için çalışıyor.

 

Öte yandan İngiltere'de Neo-nazi yanlısı baba-oğul, Müslümanları ve Yahudileri hedef alan kimyasal silah üretirken yakalandı.

Küresel ırkçılık yükseliyor

Dünyanın dört bir yanı, yükselişe geçen ırkçılık olaylarıyla çalkalanıyor. İngiltere'de Neo-Nazi yanlısı baba-oğul, Müslümanları ve Yahudileri hedef alan kimyasal silah üretirken yakalandı. İsrail, Filistinli katliamına devam ederken, ABD polisi ise Latinlere karşı av başlattı.

Dünyanın her köşesi, ırkçılık olaylarıyla sarsılıyor. Bunlardan en çarpıcı olanı İngiltere'de, Müslümanlara ve Yahudilere karşı terör saldırısı girişiminde bulunan baba-oğul. İngiltere'de dünyanın en ölümcül zehri olan risini kullanarak Yahudilere ve Müslümanlara karşı terör saldırısı hazırlığında olan Neo-Nazi baba ve oğlu yakalandı. 42 yaşındaki Ian Davison, "Müslümanları, Yahudileri ve siyahları hedef alan terör saldırısı hazırlığı yapmak" suçlamasıyla hüküm giydi. Davison'ın 19 yaşındaki oğlu Nicky de 'terörizm kitapçıkları' bulundurmaktan suçlu bulundu. Baba ve oğlun aşırı sağcı Aryan Vuruş Gücü adlı bir site kurduğu ve 'Yahudiler tarafından ele geçirildiğine' inandıkları hükümeti devirme planları yaptıkları belirlendi. 10 yıl hapis cezasına çarptırılan Ian Davison, İngiltere'de ölümcül kimyasal silah üreten ilk kişi olurken, Davison'ın kimyasal maddeyi, mutfağında bir kavanozun içinde sakladığı ortaya çıktı. Cumbria'da gizli bir kampta ise Hitler fotoğrafları ile Nazi bayrakları ele geçirildi. Yarı zamanlı bir süt dağıtıcısı olduğu kaydedilen Nicky ise, terör eylemine yardım ettiği iddiasıyla 2 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Silahları en güçlü zehir

Ian Davison ve oğlunun bilgisayarlarında terör saldırısı hazırlığına ilişkin dokümanlar bulunduğu ve bunların Davison'ın karısı ve diğer çocukları tarafından da bilindiği kaydedildi. Dokümanlarda, risin ve bomba yapımı, silahlar ve susturucular hakkında bilgiler yer aldığı kaydedildi. Kene otunun tohumlarında bulunan protein yapılı bir toksin olan risin, solunduğunda, enjekte edildiğinde ya da yutulduğunda öldürüyor. Kurtulabilenlerde organlarda uzun dönemli hasar meydana geliyor. Zehrin bir panzehiri bilinmezken, ABD ordusu bir aşı geliştirdi.

Paris'in göbeğinde Müslüman güvenlik görevlisi öldürüldü

Burkaya yasak getirmeye hazırlanan Fransa da ırkçılık olaylarının bir başka adresi oldu. Fransa'nın başkenti Paris'te Said Bourarach isimli güvenlik görevlisi, çalıştığı dükkana girmek isteyen Yahudi asıllı gençleri içeri almadı. Bunun üzerine görgü tanıklarının ifadesine göre 5 genç, dükkanın kapanma saatlerine yakın görevliyle tartışmaya tutuştu. Olaydan bir gün sonra Bourarach'ın cesedi bulundu. Cinayetle ilgili olarak şüpheli gençler gözaltına alındı. Bölgede yaşayan Müslüman gruplar, olayın bir "nefret" suçu olduğunu savunuyor. Olay, güvenlik görevlisine yapılan otopsinin ardından netlik kazanacak.


Yahudi yerleşimciler Filistinli genci vurdu

Filistinli kaynaklar, Yahudi yerleşimcilerin önceki gün 16 yaşındaki bir Filistinliyi öldürdüğünü iddia etti. Kaynaklara göre, Ramallah yakınlarındaki Mezra köyünde 3 gündür kayıp olduğu bildirilen Aysar El Zaberi adlı gencin cesedi, ailesine ait arazide başından vurulmuş olarak bulundu. Görgü tanıkları, köyden bir grup gencin Yahudi yerleşimcilerin araçlarını taşladığını, bir Yahudi yerleşimcinin aracını durdurarak çocuklara ateş açtığını öne sürdü. Çocuğun evine dönmemesi üzerine ailesi, gözaltına alınmış olabileceği düşüncesiyle İsrail ordusuna ve Batı Şeria'daki yetkililere başvurdu. Ailesinin de katıldığı aramalar sonucunda El Zaberi'nin cesedine ulaşıldı. Bu olay tazeliğini korurken, dün ise İsrail ile Gazze Şeridi arasındaki sınıra yaklaşan bir Filistinli'nin vurulduğu bildirildi. İsrail askerlerinin sınıra yaklaşan bir Filistinliyi farkedip ateş açtıkları ve karşılıklı kısa süreli çatışma yaşandığı kaydedildi.

Amerikan polisinden Latinlere dayak

ABD'nin Arizona eyaletindeki polislere, istediği kişiye ülkedeki yasal durumunu sorma yetkisi veren yasaya duyulan öfke devam ederken, Seattle'da yaşanan olay, Latin kökenlileri daha da kızdırdı. Polislerin Latin kökenlilere küfür edip onları dövdüğü olayın görüntüleri ülkede yaşayan Güney Amerikalıları ayağa kaldırdı. Bir restoranda soygun ihbarını alan polisler, şüphelilerin G. Amerikalı olduğunu öğrendikten sonra şehirde Latin avına çıktı.

8 sokak ötede bir grup gencin yürüdüğünü gören polisler, onları durdurup sorgulamaya başladı. Kaydedilen görüntüye göre, Latin önce yere yatırıldı, ardından da hem şiddete, hem de küfüre maruz kaldı.

 

ABD'yi korkutan ölümcül hastalık

 

18.05.2010 12:57:00 Bu haber 5298 defa okundu
Mossad'tan yeni biyolojik salgın
Sağlık Bakanlığının televizyon ekranlarında konuşacak kimselerle ilgili 'Ekran Sertifikası' girişimini nasıl buluyorsunuz?
 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri