Son Dakika
Pazartesi, 30 Mart 2020 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Meyve ne zaman yenmeli?
Bir hayat nizamı olan, her alana ışık tutan Kuran-ı Kerim bize beslenme tarzımızla ilgili ne söylüyor? işte cevabı..

Haber Merkezi / TIMETURK

Kuran-ı Kerimde günümüzde iddia edildiğinim aksine önce içeceklerden sonra meyvelerden ve daha sonrada yemeklerden söz edilir. Bu da bize yemek anında bir tüketim zinciri sunmakta.

"Kuran’da,cennet ehlinin yediği yiyeceklerin zikredildiğini görüyoruz. Ve Allah her zaman meyveyi etten önce zikrediyor. Bu düzenin arkasında yatan muhteşem sağlık hikmeti sudur; meyve sağlık açısından kalitelidir, hazmetmesi kolaydır ve insan vücudunun hayati derecede ihtiyacı olan enerjiyi hemen sağlayabilecek şekere sahiptir. Ve bu sayede açlığı hemen yatıştırabilir. Söylenenin aksine önce et yenirse, vücudun onu hazmetmesi yaklaşık üç saat sürer.

Ayetlerin, hadiseye sağlık açısından nasıl işaret ettiğini görebiliyoruz (Arzulayıp seçecekleri meyveler,Canlarının çektiği kuş eti-Vakıa 20-21) ve Oruç ayı (Ramazan) boyunca öğünlerimize ilk önce meyve ile başlayarak bunu hayata geçirebiliriz." (Abduldaem Al-Kaheel)

19.08.2010 13:37:00 Bu haber 6064 defa okundu
Meyve ne zaman yenmeli?
Sağlık Bakanlığının televizyon ekranlarında konuşacak kimselerle ilgili 'Ekran Sertifikası' girişimini nasıl buluyorsunuz?
 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri