Son Dakika
Salı, 13 Nisan 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Mehdi Eker'den Gıda Hareketi'ne iftira
Türkiye gündeminin en önemli maddelerinden olan gıda güvenliği hakkında açıklama yapan insanlara Tarım Bakanlığı temsilcisi iftira ve hakaret etti. İşte Eker'in iftirası: “Meşhur olmak için konuşuyorlar!”

ABD'nin Ankara elçisinin önünde elpence divan duran, televizyon ekranlarında birbiri ile çelişen cevaplar veren, ABD ile hertürlü işbirliğine hazır olduğunu açıklayan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı temsilcisi Mehdi Eker sağlıklı gıda hakkını talep eden gazeteciler, hekimler ve sivil aktivistlere iftira etti. "Meşhur olmak için, ya da pazarlama yapmak için konuşuyorlar" diyen ekere tepki yağıyor.

GDO'lu soya ve mısır ithalatçısı Türkiye Yem Sanayicileri Birliği'nin Antalya'da düzenlediği  Uluslararası sözde Yem Kongresi ve Yem Sergisi'ne katılan Tarım Bakanlığı temsilcisi Eker, hibrit tohum eleştirilerini ise "toplumun zihnini bulandırma" şeklinde nitelemiş.

GIDA HAREKETİ'NDEN EKER'E TEPKİ

Mehdi Eker'i Tarım Bakanı olarak kabul etmeyeceklerini belirten Gıda Hareketi Başkanı Kemal Özer, Eker'in iftirası karşılıksız kalmayacak, hukuki haklarımızı arayacağız" dedi.

"Meşhur olmak ve ürün satmak için konuşuyor” iddiasının bir hakaret ve iftira olduğunu söyleyen Gıda Hareketi Başkanı Kemal Özer dün kendisi AHaber'de Mehmet Ali Önel'in sorularını yanıtlarken “Müdde-i iddiasını ispatla mükelleftir" demişti.

Şimdi kendisi bizleri meşhur olmak ve ürün satmak için konuştuğumuzu iddia ediyor. Elbette Mehdi Eker iddianı ispat etmek zorunda edemezse kendisine yakışacak sıfat müfteridir" dedi.

"İDDİANI İSPAT EDERSEN EBEDİYETE KADAR SUSACAĞIM"

Tarım bakanlığı temsilcisi Mehdi Eker'e çağrı yapan Gıda Hareketi Lideri Özer tepkisini "İddianı ispat edersen ebediyete kadar susacağım. Edemezsen müfteri sıfatı ebediyete kadar üzerinde kalacak" şeklinde dile getirdi.

"MEHDİ EKER'İ BAKAN OLARAK KABUL ETMİYORUZ"

Mehdi Eker'i ciddiye almadıkları halde bulunduğu makam nedeniyle saygı duyduklarını belirten Gıda Hareketi Lideri Kemal Özer, "Ancak artık kendisine saygı bile duymuyoruz. Artık kendisine asla bakan olarak hitap etmeyeceğiz" dedi.

Mehdi Eker'i isitfaya çağıran Kemal Özer, İstifa etmezse zamanı gelidikçe belgelerin konuşacağını söyledi. Dünyanın en büyük kimya ve tohum şirketlerinin ahlaksız uygulamalarına karşı gelip ülkeden kovan Polonya ve Macaristan Tarım Bakanları gibi bakan istediklerini dile getiren Özer, Başbakan'ın Eker'in görevden alamaması durumunda siyasi iktidarın ciddi yara alacağını sözlerine ekledi.

Bu ne iş Mehdi Bey?

Wkileaks’da Tarım Bakanlığı

Bakan Eker’i kendi belgesi tekzip ediyor

Beşler'i açıklayıp BİM'i neden gizlediler?

Mehdi Eker, neden tohumların sözcüsü gibi konuşuyor

ABD, GDO'ları yasallaştırmayan ülkelere ağır müeyyide uygulamış

Tarım Bakanı, et fiyatlarını ucuzlatmak için yağmur bekliyor

Tüm yemler GDO'lu çıktı ya et ve süt...

ABD'nin Türkiye üzerindeki genetik oyunu

Pioneer "GDO'lu tohum konusunda Türk yetkililerle sürekli görüşüyoruz"

GDO'lu üretim skandalı büyüyor

Trakya’da üretilen kavunlar GDO’lu

Soya -lesitini- tüketen çocuklarda 'hayvansılaşma' belirtileri

Tavuk yemeyin, erkekliğinizi kaybedersiniz!

Kadın hastalıklarının sebebi "modern yapay tavuklar"

'Türkiye hayvanlara işkence ediyor'

Ölü hayvanları işte böyle ithal ediyorlar

Tarım Bakanı’na güvenmiyoruz...

Gıda Hareketi'nin iddiası Türkiye'yi sarstı

Rüşvet iddiası için suç duyurusu (yargı süreci devam ediyor)

Genel Kurul Tutanaklarının tümü için tıklayınız

 

Ziyaretçi Yorumları (Toplam 1 yorum)
  • ky
    GIDA HAREKETİ HALKIMIZIN HAYAT SİGORTASI
    Avrupa kapılarından dönen meyve ve sebzelerle diğer gıdalar acaba neden geri dönüyor? Yoksa Avrupa bu işin uzmanı değil de bizim yetkililer mi konunun uzmanı? Avrupa’nın sağlığa zararlı olduğu için geri gönderdiği ürünleri yer misiniz? bunları kim yiyor? Yetkililer bu konuda toplumu neden uyarmıyor? Zehirli diye geri gönderilen gıdalar konusunda ayrıca uzman olmaya gerek var mı? Gerçeği söyleyen yabancı uzmanlara mı inanacağız, yoksa gerçeği gizleyen ve sesini çıkarmayan bizim uzmanlara mı inanacağız? Konunun uzmanı geçinen kişiler endüstrinin hizmetinde olduğu için onlardan gerçeği öğrenmek zor. Bu durumda iş başa düşüyor ve dürüst bilim adamlarına ve gıda hareketine inanmak en iyisi. Çünkü sektörün bilim adamları organik bağları nedeniyle örneğin ülkemizde kısırlık artarken ve her yanı tüp bebek merkezleri sararken hiç sesleri çıkmıyor. Tavuklar ve domatesler neden lezzetsiz saman gibi? Milyon ton üretseniz ne yazar? Kanserden allerjiye hastalıklar artarken yetkililerin neden hiç sesi çıkmıyor. Hergün bir gıda rezaletiyle çalkalanan ülkemizde sağlığımız Allah'a emanet. Halkımızı gıda savaşına karşı uyaran aydın ve bilim adamlarımızı lütfen hafife almayın ve onları değersizleştirmeye çalışmayın çünkü onlar her türlü takdir ve teşekküre layıktır. Onlar bizim hayat sigortamız.
    19.04.2012 21:55:25
15.04.2012 00:56:00 Bu haber 6768 defa okundu
Mehdi Eker'den Gıda Hareketi'ne iftira
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri