Son Dakika
Pazartesi, 19 Nisan 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Kalbinizi dostuyla tanıştırın
Bugüne dek kalp ve damar hastalıklarından korunmada elmanın sihirli gücü biliniyordu. İsrailli bilimadamları kalbin gerçek dostunun başka olduğunu ispatladı.

İsrailli bilimadamları kalbin gerçek dostunun hurma olduğunu ispatladı. İsrailli bilim adamları, hurmanın, kalp ve damar hastalıklarından korunmak için önerilen elmadan daha etkili olduğunu açıkladılar.

İsrail’de yapılan bir araştırmada, elma ve hurmanın yararları karşılaştırıldı. Hurmanın lif, mineral ve fenol açısından zengin olduğunu söyleyen bilim adamları, elmada daha fazla bakır ve çinko bulunduğunu, buna karşılık hurmada sodyum, potasyum, magnezyum, kalsiyum ve demir miktarlarının elmadan iki kat fazla olduğunu belirttiler.

Bilim adamları, düzenli yenilmesi halinde kalp ve damar hastalıkları riskini azaltan bu meyvelerin içindeki yararlı maddelerin daha çok kabuklarında bulunduğunu kaydettiler. (yeni asya)

Sağlıklı bir yaşam için mutlaka hurma yiyiniz.

Neden :

Lif, mineral, fenol, bakır, çinko, sodyum, potasyum, magnezyum, kalsiyum, demir, şeker, protein zengini. Kalp ve damar hastalıkları, boğaz ağrıları, bronşit, öksürük ve soğuk algınlığını engelleyen, kansere karşı koruyan, halsizliği ortadan kaldıran, bedeni ve zihni gelişmeyi sağlayan, kemikleri güçlendirip kemik hastalıklarını gideren ‘cennet nimeti hurmayı’ ikram etmeyi mutlaka düşünmek, yeniden alışveriş listemize eklemeli ve her öğün birkaç adet hurma tüketmeliyiz. Şeker ve çikolatanın en iyi alternatifidir.

14.07.2010 11:15:00 Bu haber 5286 defa okundu
Kalbinizi dostuyla tanıştırın
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri