Son Dakika
Pazartesi, 19 Kasım 2018 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
GDO korkusu saray bahçelerini tarım alanına dönüşdürttü
GDO'lu ürünlerin riskinde kendini, ailesini ve çalışanlarını korumak isteyen Obama, Beyaz Saray'ın bahçesinde organik tarıma başlamıştı. Obama'dan etkilenen Kraliçe Elizabeth de ilk kez Buckingham Sarayı bahçesine sebze ektirdi. Çankaya ne mi yapıyor? Çankaya'yı bilmiyoruz ancak Ankara, Dünya Ticaret Örgütü, DB ve IMF'nin dayatması olan GDO yasasının çıkarmak çanhıraç çalışıyor...

Obamalardan sonra bu kez Kraliçe sarayın bahçesine sebze ekti. Beyaz Saray'ın bahçesine sebze ekerek bir ilki gerçekleştiren Amerikan first ladysi Michelle Obama İngiltere Kraliçesi Elizabeth'e ilham kaynağı

oldu. İkinci Dünya Savaşı'ndan bu yana sebze ekilmeyen Buckingham Sarayı'nın bahçesine Kraliçe Elizabeth'in talimatıyla sebze çeşitleri ekildi.

BAHÇESİNDE YOK YOK

Kraliyet Sarayı bahçesinin en özel bölümüne ekilen sebzeler arasında kara lahana, patates, domates, soğan, marul gibi çeşitler yer alıyor. Michelle de bahçesine tüm sebze çeşitlerinden ekmiş, çalışmalara da bizzat katılmıştı. Kraliçe'nin sebzelerinden tüm saray personeli faydalanacak. GDO'nun zararlarında bu şekilde korunacaklar.

 

16.06.2009 11:08:00 Bu haber 4826 defa okundu
GDO korkusu saray bahçelerini tarım alanına dönüşdürttü
Sağlık Bakanlığının televizyon ekranlarında konuşacak kimselerle ilgili 'Ekran Sertifikası' girişimini nasıl buluyorsunuz?
 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri