Son Dakika
Salı, 29 Eylül 2020 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Çocukları öldüren bir biyolojik silah ihtimali daha...
Amerika'da garip hastalık daha ortaya çıktı. 1.116 çocukta görülen ve 12'sinin ölümüne yol açan hastalığın bir labaratuar virusu olma ihtimali tartışılıyor. Bu henüz adı konulmamış hastalığın bir biyolojik silah olma ihtimalini şaşırtıcı bir şekilde CNN ortaya atıyor.

ABD'de gatip bir hastalık ortaya çıktı. İlk ihbarlar ağustos 2014 de gelmeye başlamış, bu güne kadar 75 çocukta bu garip hastalık teşhisi konulmuş.

İlk vakalar çocukların virus ile ilişkili solunum problemleri ile acil servise gitmeye başladı. İlk olarak Colorado eyaletinde Ağustos da bildirildi. Son aylarda 47 eyalette ve Washington DC nin içinde olduğu 1.116 vaka rapor edilmiş durumda.

12 ÇOCUK ÖLMÜŞ

Virüs nedeni ile oniki çocuk öldü.

Hastalık çocuk felçine benzer ciddi kas zayıflığı ile ortaya çıkıyor. Tam felç gelişmeden önce yaklaşık bir hafta içinde bir ateş ve solunum semptomları oluşuyor. Çocukların çoğunda manyetik rezonans görüntü veya MRG ile görülebilir durumda omurilik ile ilgili sorunlar görülebiliyor.

GEÇMİŞİ BİLİNMİYOR

Hastalığın orjini hakkında bilgi yok. Ancak sadece çocukları etkiliyor olması oldukça ilginç bir durum.

Virusun yine bir labaratuar virusu olma ihtimali mevcut, virus dizilimi nedeni ile doğal virus diziliminde bulunmuyor. Yapay yolla elde edilme ihtimali yüksek.

Dünyanın virus salgınları gün geçtikçe artıyor. Ebola ile baş edilmeden henüz ismi konulmamış bu virusun çok yakında dünya çapında çocukları etkilemesi söz konusu.

Aşılardan geçme ihtimali gözardı edilmemesi bu hastalığın son günlerdeki çocuk felçi açılarıyla benzer zamanda ortaya çıkması tesadüf olmayabilir.

Konuyla ilgili CNN de yer alan haber.

16.11.2014 14:51:00 Bu haber 3564 defa okundu
Çocukları öldüren bir biyolojik silah ihtimali daha...
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri