Son Dakika
Cuma, 21 Şubat 2020 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Biberleştirilen limon, tarımda yaklaşan felatin habercisi
Mersin'in Silifke ilçesinde tarım işçisi olarak çalışan Ayşe Say'ın limon ağacından topladığı bu limon çok tartışılacak!

Silifke'de bir limon bahçesinde tarım işçisi olarak çalışan Ayşe Say, topladığı limonlar içerisinde biber şekline benzer iki limon gördü. Önce hayretler içerisinde ne olduğunu anlayamayan Say, dalından kopardığı bibere benzeyen limonları evine getirdi.

Hasan Paker İlköğretim Okulu'nda okuyan Talat Say, annesinden limonları alarak okula götürdü. Sınıfında öğretmen ve öğrenci arkadaşlarına bibere benzeyen limonları gösteren Talat Say, sınıfın uğuru olsun diye bibere benzeyen limonları öğretmenine verdi. Sınıf arkadaşları, okul öğretmen ve idarecilerin bibere benzeyen limonları ilk gördüklerinde bu duruma inanamadıklarını belirten Talat Say, "Annem gündelik işçi olarak gittiği limon bahçesinde limon toplarken bibere benzeyen limonları görmüş. Dalından kopararak akşam eve getirdi. Bize ilk gösterdiğinde limon olduğuna inanamadım. Çünkü bire bir bibere benziyordu. Sonrasında limonları alarak okuluma getirip, sınıf arkadaşlarım ve öğretmenlerime gösterdim. Onlarda limon olduğuna inanamadılar. Ben de artık uğur getirsin diye limonları okuluma bağışlıyorum" dedi.

Bibere benzeyen limonu ilk gördüğünde şaşkınlığını gizleyemediğini belirten sınıf arkadaşı Meryem Adaklı ise, "Görünüş itibari ile bibere andıran limonu ilk gördüğümüzde şaşkınlığımızı gizleyemedik. Hayatımda ilk defa böyle bir limon görüyorum. Bibere benzeyen limonun ötekilerinden farklı oluşu nedeniyle uğur getireceğini sanıp okulumuzda bulunduracağız" diye konuştu.

Mersin'in Silifke ilçesinde biber şeklini alan limon görenleri şaşırtıyor. Evet bu bir biber değil bildiğiniz limon! İşte o ilginç fotoğraflar... 


 

haber.mynet

Ziyaretçi Yorumları (Toplam 2 yorum)
 • arzu
  gdo
  ne kadar sakınılsada gdo dan kurtuluş yok gibi gdolu ürünler tozlanma sonucunda doğal olan ürününde genetiğini değiştiriyor
  24.05.2010 08:20:47

 • osman güvenalp
  eşek gözlü limon
  gdo.lu biber fidesi çiçeklerinden kaçan genlerin limon çiçeklerini baskılaması sonucu oluşmuş bir olaydır. türkiye bu konuda asıl türleri korumada nekadar duyarsız ibretle görüyoruz.
  22.03.2010 21:23:58
13.03.2010 21:14:00 Bu haber 6380 defa okundu
Biberleştirilen limon, tarımda yaklaşan felatin habercisi
Sağlık Bakanlığının televizyon ekranlarında konuşacak kimselerle ilgili 'Ekran Sertifikası' girişimini nasıl buluyorsunuz?
 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri