Gıda Güvenliği Hareketi Türkiye Ambalajlı Su Raporu Tablosu:
Tabloyu görüntülemek için lütfen tıklayınız. (Google E-Tablo) 


Gıda Güvenliği Hareketi Türkiye Ambalajlı Su Raporu-1 (PDF)
EPA (ABD Çevre Koruma Ajansı) İçme Suyu Kirleticiler Tablosu (PDF)
Ambalajlı Sularla İlgili Akademik Değerlendirme (PDF)

Gıda Hareketi'nden Su Raporu Tepkilerine Cevap

Bilgi ve müracaat için:
iletisim@gidahareketi.org

PDF dosyalarını tarayıcınızda görüntüleyemiyorsanız sağ tuş ile tıklayıp "Farklı kaydet" seçeneğiyle bilgisayarınıza indirip görüntüleyebilirsiniz.
Bilgisayarınızda mevcut değilse Acrobat Reader programını yüklemek için lütfen tıklayınız.ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR:

1- Firmalar güncel ruhsata haiz analiz raporlarını iletisim@gidahareketi.org ile paylaşırlar ise veriler her hafta güncelenecektir.

2- Tabloda bize ulaşan güncel verilerin
elimizde mevcut olan analiz raporlarının kaynak ve tarih bilgileri bulunmaktadır.

3- Raporumuzu okumadan yorum yapanlar lütfen zahmet etmeyin, önce raporu okuyunuz.

4- Bu rapordaki tüm analizlerin numunelerini Sağlık Bakanlığı almış ve analizler Bakanlığı il müdürlüklerinde laboratuarlarda yapılmıştır. Resmi analiz sonuçlarının tümü tarafımızda ve adı geçen her firmanın kendisinde de mevcuttur.

5- Telefonla arayan bazı su firmaları isimlerinin çıkarılmasını talep etmektedir. Bunun mümkün olmadığını bilmelidirler.

6- Hiçbir firmayı yüceltme veya yerme kaygısı gütmüyoruz. İsmini göremediğiniz firmaları tablo içeriğinde aramaya tabi tutarsanız bulabilirsiniz. Toplam puan aralığımız "+100 ile - Sonsuz" aralığındadır. Görüleceği üzere hiç bir firma tam puan alamamıştır.

7- Bazı tüketiciler 'hangi markayı içelim' türünden sorular yöneltmektedir. Biz tüm markalardan beriyiz. Hangisini tüketeceğinize kendiniz karar vermelisiniz. Tarafımızca hiçbir marka önerisi yapılamaz.
Sıralama iyiden kötüye doğrudur. Tablomuzda ruhsat almış tüm firmalar mevcuttur. Verilerine ulaşamadığımız firmalar da analiz bilgilerini bizimle paylaştıkları takdirde komuoyuna sunulacaktır.

8- Firmalar ve tüketiciler telefonla taleplerini iletmemelidirler. Lütfen ne tür talebiniz varsa e-posta ile yapınız. Telefonla gelen talepler karşılanmamaktadır.

Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri