Son Dakika
Pazartesi, 6 Temmuz 2020 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3 4 5 6 7
Pek çok insan çağın en büyük salgınları olan obezite ve diyabetin pençesinde kıvranıyor. Bu hususta sunulan ve birbiriyl
TRT Çocuk kanalı dahi reklam yayınlıyor. Oysa ekonomik bataklık içindeki Yunanistan'da bile bu tür reklamlar ya yasak ya
Robert N. Proctor'un Paradigma Yayınlarından çıkan "Siyaset Kanser Hakkında Bildiklerimizi ve Bilmediklerimizi Nasıl Şek
İktibaslar > Yayınlar Haberleri
Vuslat Dergisi 128. sayısını, "Helal Gıda ve GDO”ya ayırdı. Dergi'de Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi Başka'nı Kemal Özer'inde “GDO Gayri Meşru Bir Kıyamet” isimli makalesi yer alıyor.
 
Biyoteknoloji ve biyogenetik teknolojisi bitki ve hayvanların yanısıra insanlar üzerinde de ciddi bir uygulama alanı bulmuş durumda. Yazar Nafize Şişman yeni eseri 'Yeni İnsan' da bu yeni nevzuhur yapının kaderi değiştirmeye talip olduğunu ve ölüme meydan okuyup, insan doğasını biçimlendirmeye çalıştığını belirtiyor.

Hayykitap'tan çağın moda hastalığına yönelik yeni bir kitap. 13 uzman hocanın önerilerini içeren 'Kansere Çözüm Var!' çıktı.
 
Dünyanın 'Ekin Sapı Devrimi', kitabıyla tanıdığı alternatif tarım sistemi geliştiricisi ve uygulayıcısı Japon Masanobu Fukuoka'nın tabiatla bütünleşmek isteyenler için eşsiz bir yol gösterici 'Doğal Tarımın Yolu' kitabı çıktı.

Hormonlar vücudumuzun görünmez işçileri. Küçücük miktarlarda salınmalarına rağmen etkileri çok büyük. Organlarımızın görevlerini yerine getirmesi, metabolizmamızın düzgün işlemesi onların eseri.
 
Ya tereyağlı pastırmalı yumurtayı özgürce yiyebilirsiniz desek, kuruyemişler kilo aldırmıyor aksine kilo verdiriyor desek?

‘Görünmez’ tehlike kapımızı çalıyor. Sadece Japonya’dan değil her an her yerden!
 
Hayykitap “Doğal Beslenme” serisinin yedinci kitabını yayımladı. Kitapta A’dan Z’ye turşu yapımı, turşu kurmanın püf noktaları, Anadolu kültüründe turşunun önemi ve özellikle Osmanlı saray mutfağında –sultanların tercih ettiği- turşular ve bu turşuların şifalı etkileri anlatılıyor.

Gıda Hareketi Lideri Kemal Özer'in çok büyük ses getiren "Deccal Tabakta" adlı eserinden sonra iyi ama ne yiyelim sorularına cevap arayan yeni eseri 'Şeytan ye Diyor' çıktı
 
Tababet komada, doktor depresyonda, hasta teyakkuzda... Müşteri, müşteri müşteri o sizsiniz.

Silent Spring yada 'Sessiz Bahar' 1962'de Rachel Carson tarafından kaleme alınış bir çalışma. Destansı bir kadın olan Rachel Carson, DDT'nın zararlarına tüm dünyayı ikna eden biri...
 
Robert N Proctor'un kaleme aldığı 'Siyaset kanser hakkında bildiklerimizi ve bilmediklerimizi nasıl şekillendiriyor' alt başlığıyla yayınlanan "Kanser Savaşları" adlı eser, kanser tarihi hakkında yapılmış en kapsamlı çalışma... Kanser nasıl siyasi araca dönüştürüldü ve kanser üzerinden insanlık nasıl tehdit ediliyor? Ve daha çok sayıda sorunun çarpıcı cevapları bu eserde.
Sayfa: 3/5 - 52 kayıttan 25 - 36 arası
1 2 [3] 4 5 
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri