Son Dakika
Pazartesi, 19 Nisan 2021 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2
Ankara 18. İdare Mahkemesi tarihi bir karara imza attı. Dünya zehir devi Monsanto/Bayer'in ürettiği “glifosat” etken mad
Anayasa Mahkemesi keyfi olarak sezaryen olunmasını engelleyen düzenlemeyi, "özgürlük kısıtlaması" olarak görülen şikayet
İstanbul 7. İdare Mahkemesi’nin, Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından üzerinde basketbol akademisi, yönetim merkezi,
İktibaslar > Yargı Haberleri
Ankara 18. İdare Mahkemesi tarihi bir karara imza attı. Dünya zehir devi Monsanto/Bayer'in ürettiği “glifosat” etken maddeli RounDup adlı zehri yasaklanabilir.
 
Acar basın müşavirinin gazıyla Gıda Hareketi Başkanı gazeteci Kemal Özer ve Dr Yavuz Dizdar'a suç duyurusunda bulunan Fransız Şövalyesi'ne RTÜK'ten sonra bir tokat da basın savcılığından geldi.

Anayasa Mahkemesi keyfi olarak sezaryen olunmasını engelleyen düzenlemeyi, "özgürlük kısıtlaması" olarak görülen şikayeti reddetti ve "Devletin, sağlığa aykırı gördüğü uygulamaları kısıtlamak suretiyle kişilerin hayatlarını sağlıklı şekilde sürdürmelerini sağlamayı amaçlaması pozitif yükümlülüğün bir sonucudur" dedi.
 
İstanbul 7. İdare Mahkemesi’nin, Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından üzerinde basketbol akademisi, yönetim merkezi, kamp ve antrenman binaları, vb. tesisler kurulmak istenen tarım arazilerinin tarımsal üretim amacı dışında kullanılmasını önleyen kararıyla ilgili olarak yapılan temyiz başvurusunu Danıştay reddetti.

Polis; Et ve Balık Kurumu’ndaki sakatat ihalelerine fesat karıştırıldığı iddiasıyla 33 kişiyi gözaltına aldı.
 
Aldığı çikolatada kıl çıkan tüketici tazminat davası açtı bin lira manevi tazminat kazandı. Yargıtay'da yerel mahkeme kararını onadı.

Samsun'un İlkadım ilçesinde baz istasyonundan şikayetçi olan mahalle sakinlerinin açtığı davada yerel mahkemenin verdiği “baz istasyonun düşük sinyalle olsa bile insan sağlığına zararlı” olduğu yönündeki kararı, Yargıtay tarafından onandı.
 
Patlamış mısıra eklediği tereyağı aroması üreticiye pahalıya patladı. Mahkeme mısır üreticisini 7 milyon 200 bin dolar tazminata mahkum etti.

Sokak araları, apartman odalarına kadar giren baz istasyonlarına yargıtaydan fren. Yargıtay, baz istasyonlarının şehir dışında mı yoksa şehir içinde mi bulunacağına ilişkin nihai kararını verdi.
 
Baldan sonra tüketiciyi yanıltan et ürünleri ile peynir üreticisi firmalarında teşhir edildiğini belirten Tüketici Hakları Merkezi Genel Başkanı Av. Faruk HANÇER “Teşhir edilen firmaların ürünleri tüketici kanunu gereğince ayıplıdır ve bu durumda tüketicinin ödediği bedeli geri alma hakkı doğmuştur” dedi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın savunmasını yeterli bulmayan Ankara İdare Mahkemesi kararında, yeterli risk ve sosyoekonomik değerlendirme yapılmadığı gerekçesiyle GDO`lu ürünlere verilen izinleri iptal etti.
 
İzmir’de Kızılay’ın AIDS’li kan verdiği Y.O.’ya AHİM'den rekor tazminat geldi.
Sayfa: 1/2 - 17 kayıttan 1 - 12 arası
[1] 2 
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri