Son Dakika
Cuma, 18 Ocak 2019 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3 4 5
Avrupa Gıda Standartları Ajansı (EFA) palmiye yağının kanser yaptığı yönündeki açıklaması üzerine İtalya, Palm yağı içer
Egeli ihracatçının market zincirlerine yaptığı “raf kirası almayın yarı fiyatına yağ satalım” teklifine, 3 market zincir
Yenilebilir tek yağ olan zeytinyağı da ssahtekarlıktan nasibini böyle alıyor. Toplantıya elinde üç şişe ile çıkan zeytin
İktibaslar > Yağlar Haberleri
Avrupa Gıda Standartları Ajansı (EFA) palmiye yağının kanser yaptığı yönündeki açıklaması üzerine İtalya, Palm yağı içeren tüm ürünleri toplama kararı aldı. İtalya’dan sonra pek çok Avrupa Birliği ülkenin de toplatma hazırlığı içinde olduğu ileri sürülüyor. Türkiye’nin ise nasıl hareket edeceği merak konusu.
 
Egeli ihracatçının market zincirlerine yaptığı “raf kirası almayın yarı fiyatına yağ satalım” teklifine, 3 market zincirinden olumlu yanıt geldi. Satışların başlaması ile bugün 12-14 lira aralığında satılan zeytinyağının litre fiyatının 7-7.5 liraya inmesi bekleniyor.

Yenilebilir tek yağ olan zeytinyağı da ssahtekarlıktan nasibini böyle alıyor. Toplantıya elinde üç şişe ile çıkan zeytinyağı sanayicisi yaklaşan tehlikeye dikkat çekti.
 
Fransa'da, bilim adamlarının 5 yıl süren araştırmasına, 65 yaş ve üzeri 7 bin 625 Fransız katıldığı araştırnın sonucuna göre Zeytinyağının beyin kanaması geçirme riskini azaltabileceği belirtildi.

Erkekler dikkat! Bu yağları tüketirseniz sperm sayınız düşebilir...
 
Harvard Tıp Fakültesinden bilim adamlarının yaptığı araştırmaya göre çok yağlı beslenmenin spermlere zarar verdiği belirlendi. Peki bu yağlar hangisi?

Kanser dünya çapında ölüm nedenlerinin en başında gelmektedir. 2004 yılında tüm dünyadaki ölümlerin 7,4 milyonu (yaklaşık %13) kanser nedeniyle gerçekleşmiştir. Ancak Yunanistan, İtalya gibi ülkelerde kanser oranı çok düşük Peki neden?
 
Tarım Bakanlığı zeytinyağları ve pirina yağları ile ilgili tebliğde önemli bir değişikliğe gitti büyük hilelere neden olan karışımı yasakladı.

Vatan Gazetesi’nden Ercan İnan yazısında zeytinyağı sahteciliğinin türlü yöntemlerinden bahsediyor.
 
ABD’nin Philadelphia’daki Monell Chemical Senses Center’da yapılan araştırma sonunda, Sızma Zeytinyağı'nın alzheimer hastalığını önlediği tespit edildi.

Kanserden korudupu, damarları açtığı ve kalbi koruduğu belirtilen zeytinyağının bütün bunların yanısıra ömrün uzatığı belirtiliyor. İşte bilinmeyen yönleri ile zeytinyağı.
 
Yağlara dikkat! Mısır özü diye aldığınız yağ mısırözü değil, fındık diye aldığınız fındık değil. Ayçicek diye aldığınız imha edilmesi geren yanık atık yağların damıtılmış ve boyanmış hali. Tereyağı denilen yağın büyük kısmı margarin. Kısacası şeytan insanı esir almış gerisi laf-ı güzaf.
Sayfa: 1/2 - 19 kayıttan 1 - 12 arası
[1] 2 
Sağlık Bakanlığının televizyon ekranlarında konuşacak kimselerle ilgili 'Ekran Sertifikası' girişimini nasıl buluyorsunuz?
 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri