Son Dakika
Pazartesi, 1 Haziran 2020 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
1 2 3 4 5 6 7
Avrupa Gıda Standartları Ajansı (EFA) palmiye yağının kanser yaptığı yönündeki açıklaması üzerine İtalya, Palm yağı içer
Egeli ihracatçının market zincirlerine yaptığı “raf kirası almayın yarı fiyatına yağ satalım” teklifine, 3 market zincir
Yenilebilir tek yağ olan zeytinyağı da ssahtekarlıktan nasibini böyle alıyor. Toplantıya elinde üç şişe ile çıkan zeytin
İktibaslar > Yağlar Haberleri
Kanserden korudupu, damarları açtığı ve kalbi koruduğu belirtilen zeytinyağının bütün bunların yanısıra ömrün uzatığı belirtiliyor. İşte bilinmeyen yönleri ile zeytinyağı.
 
Yağlara dikkat! Mısır özü diye aldığınız yağ mısırözü değil, fındık diye aldığınız fındık değil. Ayçicek diye aldığınız imha edilmesi geren yanık atık yağların damıtılmış ve boyanmış hali. Tereyağı denilen yağın büyük kısmı margarin. Kısacası şeytan insanı esir almış gerisi laf-ı güzaf.

Yağlık bitkilerden elde edilen kızartma yağlarının kullanıldıktan sonra lavaboya dökülmesi halinde 1 litre yağ 1 milyon metreküp suyu kirletiyor.
 
Son zamanlarda yeni bir yağ ile tanıştık; adı kanola. Genetik yapısı değiştirilmiş kolza bitkisinin yağı. Aslında bu yağ çok da yeni değil. Gıda sanayicileri kanolanın zeytinyağına benzeyen özellikleri ile çok sağlıklı, mucizevi bir yağ olduğunu söylüyorlar.

Çörek otu, üzüm çekirdeği, ceviz ve keten tohumu ile nar çekirdeği gibi ürünlerden elde edilen yağların insan sağlığına çok yönlü katkıları nedeniyle fonksiyonel yağ özelliklerine sahip olduğu belirtildi.
 
Biyodizele çevrilmek için toplanan atık yağlar damıtılarak piyasaya sürülüyor!

Ukrayna'nın ihraç ettiği yağlar 'zehirli' çıktı. Avrupa ülkeleri bu yağları yasakladı, bizde ise ithalat hala serbest...
 
Margarinciler 'bozulan imaj'larını düzeltmek için kampanyaya sarıldı. Diyetisyenler ise margarin reklamlarına ateş püskürüyor.

Reklamlar aracılığıyla “sağlıklı” olarak lanse edilen margarin koroner kalp hastalığı riskini artırıyor, bağışıklık sistemini zayıflatıyor.
Sayfa: 2/2 - 21 kayıttan 13 - 21 arası
1 [2] 
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri