Son Dakika
Salı, 1 Aralık 2020 | Anasayfam yap | Favorilerime ekle    
Ucuz tatilin sırrı domuz eti imiş
Güneydeki bazı tatil köylerinde otel fiyatlarının bu kadar ucuz olmasının ardındaki gerçek anlaşıldı. Tatilcilere dana eti yerine domuz eti yedirildiği kameralarca görüntülendi.

Her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turist, tatilini geçirmek için Türkiye’nin eşsiz kıyılarına akın ediyor.

Turizm firmaları da müşteri çekebilmek için sudan ucuza her şey dahil sistemi uyguluyor. Peki ama yemek ve otel fiyatlarının bu kadar ucuz olmasının ardında hangi gerçekler yatıyor.

Maliyetleri karşılamakta zorlanan bazı turizimciler hangi yollara baş vuruyor? Lüks otellerde tatil köylerinde tatilcilere, dana eti yerine aslında ne eti yediriliyor? Deşifre ekibi, turizm cenneti Bodrum’da yaptığı araştırmalar sonucu, inanılmaz bir skandalı belgelemeyi başardı.

TATİLCİLERE NASIL YEDİRİLİYOR...

Her şey dahil sisteme göre çalışan bazı turistik tesisler, yerli yabancı müşteri ayırt etmeksizin tatilcilere yaban domuz eti yediriyor. Üstelik bu aymazlık hem yerli müslüman tatilcilerden, hem de yabancı müşterilerden özenle gizleniyor. Çünkü yerli müşteri dini inançları gereği, yabancı misafirler de hijyen sorunu ve hastalıklardan dolayı yaban domuz eti tüketmiyor.

Kaldıki tarım bakanlığı da hastalık ve hijyen sorunları yüzünden yaban domuz eti tüketimini yasaklamış durumda. Nitekim İzmir’de iki yıl önce çiğ köfte yapılarak halka yedirilen kaçak domuz etinin, Trişinellozis hastalığına yol açarak en az 40 kişiyi ölümle burun buruna getirdiği gerçeği daha dün gibi hafızalardaki tazeliğini koruyor.

İşte bu gerçekleri iyi bilen ve vicdanan rahatsız olan duyarlı bir aşçı skandalın ortaya çıkmasını sağladı. Müşterilerine dana eti niyetine yaban domuz eti yediren bir otelin ahçısı, Deşifre ekibini arayıp herkesten gizlenen gerçeği tüm ayrıntılarıyla itiraf etti. Ve bu ihbardan yola çıkan Deşifre ekibi, ilk olarak dağlarda yaban domuzu avlayıp otellere satan avcıları takibe aldı.

Ve müşterilerine domuz eti yedirdiği iddia edilen Bodrum civarındaki lüks tatil köylerinin mutfaklarına girmeyi başardı.

01.02.2008 15:45:00 Bu haber 6151 defa okundu
Ucuz tatilin sırrı domuz eti imiş
Korona virüsü hakkında ne düşünüyosunuz?

 
Copyright © 2009 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi
Sitemizdeki bilgilerin her hakkı yazarı ve kaynağına aittir. Kaynak gösterilerek kullanılabilir
Yazılım ve Görsel Tasarım: İnforce Bilişim Teknolojileri